Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
33 posty 4194 komentarze

tadman

tadman - Piszę tylko wtedy, kiedy mnie coś ruszy.

Dziwne sprawy związane z notką nikandera

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ktoś przecież notkę nikandera próbował promować.

 W powyższej sprawie pozwoliłem sobie napisać bezpośrednio do pana Ryszarda Opary, jak niżej.

Dziwne sprawy związane z notką nikandera

 
od: tadman 
data: 2013-06-01 22:32:17
Szanowny p. Ryszardzie!

Nie wiem, czy panujecie Panowie nad tym co dzieje się na nE, bo w Boże Ciało nikander publikuje napastliwy względem KK post Klechistan. W porządku, bo zgodnie z regulaminem ma takie prawo, ale dlaczego zamiast w zakładce np. RELIGIE ląduje on w zakładce KOŚCIÓŁ KATOLICKI, mało tego, jest w ten święty dla katolików dzień polecany i ląduje na pudle. Później nagle z SG znika.

Proszę o stanowisko zamieszczone na nE, tak ,aby było dostępne. Inaczej mam prawo podejrzewać, że takie działanie jest zgodne z linią programową Redakcji i właścicieli portalu.
Z poważaniem,
tadman

 
Bardzo szybko uzyskałem odpowiedź od pana Ryszarda Opary, który upoważnił mnie do jej opublikowania, co niniejszym czynię.
 

RE: Dziwne sprawy związane z notką nikandera

 
od: Ryszard Opara 
data: 2013-06-01 23:31:07
Szanowny Panie,

Oczywiście, Polska jest krajem w olbrzymiej większości katolickim i ja sam jestem wierzącym katolikiem. NE też jest katolicki, aczkolwiek respektujemy prawa wszystkich do ich wiary i przekonań.

W Boże Ciało byłem z rodziną na procesji i prawdę mówiąc - nie zauważyłem tej manipulacji. Proszę wybaczyć. Pewnie tak się stało, ze Pan Nikander jakoś wszedł w zakładkę KK - potem zniknął - zadziałała administracja.

To nie jest z pewnością linia programowa NE. 
Może Pan to (moje stanowisko) - opublikować

Pozdrawiam, Z Bogiem

Ryszard Opara 
 
 

KOMENTARZE

 • Szanowni Państwo,
  Dwa dni temu zebrałem i opublikowałem w moim poście najważniejsze pytania i wątpliwości blogerów:

  Prowokacja Nikandera (w końcu) zakończyła się. Ale na jej kanwie należało by zadać kilka pytań i uzyskać odpowiedzi od Redakcji NE.

  Mirakes pisze: "Mamy (wszyscy) prawo wiedzieć:
  1) na jakich zasadach notka ląduje na pudle, głównej, w polecanych
  2) kto w danej chwili ma zmianę jako moderator, admin
  3) kto jest w redakcji (pisze na zlecenie)
  4) kto realnie zarządza polityką serwisu

  To nie jest tylko problem obrazy katolickich nowoekranowiczów. Ci co pieją z zachwytu nad tym atakiem, będą przeklinać jak innym razem zawiśnie coś o odwrotnym zabarwieniu. A katolicy właśnie mają przykład co się może stać. Wyjawienie polityki, składu redakcji jak i tego kto, kiedy pełni dyżur leży w interesie wszystkich. Kontrola, jawność działań władzy (!) jest podstawą by domagać się ewentualnych zmian. Czy nie to samo mamy w skali kraju?"

  Iwan Kruk: "Czy Nowy Ekran jest portalem katolickim? Komentuję temat, który zniknął z afisza. Jeszcze dzisiaj rano znalazłem go, a jakże wśród nowości - na samej górze, a teraz, wieczorem nawet na samym dole nie uświadczysz. Kiedyś niewygodne tematy upychano do staroci - na dół, gdzie już mało kto zagląda, a teraz ciach i po temacie".

  Chess napisał: "tekst przeklejony z "Polityki" działać może na totalnych ignorantów. Jest czystą manipulacją. Pokażę na czym polega...

  Na pewno nie powinien tego robić w dziale Kościół Katolicki, który - jak zauważyła Circostance - jest działem blogerów katolickich a nie zbiorem artykułów o Kościele Katolickim.

  Stara Baba pisze: "W przypadku, gdy ktoś wchodzi z butami w miejsce przeznaczone dla Katolików brudząc im "mieszkanie" (...) może świadczyć tylko i wyłącznie o nietolerancji w stosunku do drugiego człowieka. Każdy wie że zachowanie dystansu do różnych spraw i bycie tolerancyjnym nie jest łatwym wyzwaniem. Musimy jednak zdawać sobie sprawę iż jeden człowiek lubi chleb z masłem a drugi chleb ze smalcem i każdy mający w sobie godność powinien te różnice szanować. Dodam jeszcze że tolerancja nie jest absolutnie akceptacją do czego
  bardzo często między innymi politycy chcą ludzi przekonywać".

  całość postu tutaj: http://miroslaw.szczepaniak.nowyekran.net/post/93320,prawda-nikandera-a-prawda-boza

  Przypomnę, że cały czas oczekujemy na odpowiedzi od pana Opary lub redakcji NE.
 • ----ZDRAJCY Polski jeszcze mają czelność oskarżać -SZANTAŻYŚCI !!!
  ----NARÓD PODZIELONY -SKŁÓCONY !! od wieków -przez TAKICH jak WY !
  --BEZMÓZGI -nigdy nie zadające pytań - w swym analfabetyzmie POMOGLIŚCIE DOPROWADZIĆ do upadku Polski !! ZDRAJCY !!!! mający czelność uważać się za lepszych --

  --DLACZEGO Polska jest w tak katastrofalnym stanie !!?? jak wasz watykan tak jej dobrze życzy ??

  - BEZMÓZGI katolik to NIE POLAK !!! to bezrozumny AGENT !! wrogiego -obcego Polsce państwa !!
 • @ninanonimowa 10:25:47
  Niestety, ale tak to wygląda, zresztą tak wygląda zawsze gdy ideologia rzadzi rozumem.
  Mam tylko nadzieję, że takie środowiska jednak nie będą uczestniczyć w Ruchu Narodowym, bo nazwa Narodowy do czegos jednak zobowiązuje. Powinni założyc Ruch Katolicki, swój wlasny i dać innym spokój. Na pewno będą wielka siła polityczną i będa stawiac warunki nie takim maluczkim portalom, blogerom oraz nowym inicjatywom politycznym, ale wielkim partiom politycznym, takim jak PO i PIS.
  Wbrew pozorom nie bronie blogera nIkandera, bo jego ideologia społeczno-gospodarcza to jedno wielkie dno, ale oceniam to specyficzne środowisko.
 • NO CO JEST?
  Panoszy się tu na portali jakiś agent z V Departamentu, sączy w serca jad antypolski i nic! Nikt do ordynansu nie staje a jeszcze jedną gwiazdka częstuje.
  Ogłaszam dla wszystkich jawnych i uśpionych agentów watykańskich alarm najwyższego szóstego stopnia. Wejdzie tu i spuście manto temu dziadowi spod Przeworska.
  Nie pozwólcie na na to, aby nasza odwiecznie chrześcijańska ojczyzna utonęła w rui i poróbstwie.
  "Niech lepiej zginie Rzeczpospolita, byleby... "
 • @tadman
  Dziękuję Ci serdecznie za inicjatywę wyjaśnienia sprawy, która jest też bliska i mojemu sercu.

  pozdrawiam
 • @Mind Service 09:52:09
  Zgadzam się z Tobą, że w celu uniknięcia na przyszłość podobnych nieporozumień, dobrze byłoby wyjaśnić sprawę do końca.

  Niestety, wielu blogerów o antykatolickiej orientacji, wpycha się bezceremonialnie do zakładki Blogerów Katolickich i zamieszcza tam swoje napastliwe, bluźniercze teksty. Niestety, nierzadko zdarza się, że są one w tej zakładce nawet specjalnie promowane.

  Być może niektórzy admini nie potrafią ocenić, co jest tekstem katolickim, a co nie. Być może należałoby wprowadzić specjalnego admina dla tej zakładki, nawet jakiegoś księdza lub zakonnika, odpowiadającego za redakcję zakładki.

  Inaczej będą się zdarzały podobne błędy, raniące uczucia religijne katolików. Są one tym bardziej bolesne, że na NE działa bardzo ekspansywna heretycka grupa Kerenora, zajmująca się tutaj wyłącznie prozelityckimi działaniami na rzecz swojej grupy quasi-religijnej i atakowaniem najważniejszych dogmatów katolickich. Ci ludzie nierzadko w bezpardonowy sposób naruszają dobra osobiste katolików, wymyślając im i obrażając na różne sposoby.

  To nie tylko sprawia dziwne wrażenie na portalu, który ma ambicję być narodowym, ale narusza też najzwyczajniejsze normy współżycia społecznego i regulamin NE.
 • @nikander 10:59:48
  Zupełnie Ci odbiło. Gdyby Polacy trzymali się rzeczywiście katolickich wartości, nie byłoby tutaj "rui i poróbstwa".

  Problemem jest tolerowanie przez katolików ekspansywnych działań przedstawicieli innych cywilizacji. Zagrożenia stąd płynące już dawno opisał Koneczny.
 • --KPINY rebeliantko - KPINY z intyligencji BLOGERÓW
  --nie mój PORTAL i nie moje pieniądze --ale wasze rzekome teksty katolickie -SŁUŻĄ -ROZWALENIU !!!! portalu -NIKT !! z rozumnych ludzi nie chce TU WCHODZIĆ !!! nawiedzony portal ---TAK MÓWIĄ !! --kradniecie !!!! zawłaszczacie ZA DARMO !!! CUDZĄ WŁASNOŚĆ !! -mało wam ambon ??

  --wywaliłabym na zbity pysk Was z waszą zakładką !! ZŁODZIEJE najzwyklejsi !! tak właśnie ROZKRADLIŚCIE Polskę -podstępem !!!!!
 • @ninanonimowa 11:40:57
  Naruszasz moje dobra osobiste tymi bezzasadnymi sformułowaniami. Uprzejmie proszę, zaprzestań tego.
 • @Rebeliantka 11:07:55
  Faktycznie to tylko inicjatywa, bo sprawa jest trochę bardziej skomplikowana i nie leży w naszych rękach. Zapewne jakiś kret wywindował post nikandera, a potem po interwencji schowano go do piwnicy. Jazgot, który poczynili pewni blogerzy miał za zadanie odwrócenie uwagi od owego kreta.
  Mniemam, że jest jeszcze takich kilku i czekają na dogodny czas. Siermiężność 3O na to wskazuje; oni nadal czekają na coś.
 • @tadman 11:57:26
  Tak naprawdę sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy jak redakcja NE zajmie w końcu stanowisko i odpowie na kilka prostych pytań. Wtedy będziemy wiedzieć czy z NE jest nam po drodze. Albo wóz albo przewóz.
 • @Ranger 11:57:11
  Poza wyzwiskami masz jeszcze coś do powiedzenia?
 • A propos grupy Kerenora
  Oto przykład tytułów ich notek;

  O KATOLICKIEJ POGAŃSKIEJ WIELKIEJ NOCY!
  AP. PIOTR, PAPIEŻEM? Po prostu, kłamstwo!
  TRÓJCA! GŁUPOTY PANA ALFREDA P.
  01.11.2012 – ZNOWU POGAŃSKIE ŚWIĘTO!
  DEMONICZNA LITANIA DO PAPIEŻA JANA PAWŁA II.
  15 SIERPNIA, POGAŃSKI, BAŁWOCHWALCZY DZIEŃ!
  W ODPOWIEDZI NA KŁAMSTWO O ''ŚWIĘTEJ HOSTII'' !

  A tutaj wypowiedzi z leadów ich notek, gdzie blogerzy katoliccy są atakowani personalnie, po nazwisku i obrzucani najgorszymi etykietami. Np.:

  Pani Iza Rostworowska po prostu jest fałszywą prorokinią!
  Szczepaniak pisze antybiblijne brednie!

  Ataków tych dokonują ludzie anonimowi.

  Czy naprawdę musimy mieć do czynienia na NE z takim rażącym łamaniem zasad współżycia społecznego?

  Przecież działalność kerenorowców, to prymitywne i bezprawne nadużywanie wolności słowa. To otwarte atakowanie wiary katolickiej i katolików.
 • @Mind Service 12:08:33
  NE jest spółką kapitałowa. Zarząd jest tu jedynym suwerenem. Jeśli chcesz tu rządzić albo podpowiadać kto co ma robić to proszę, droga otwarta: wykupujesz kontrolny pakiet akcji i rządzisz. Wy wszystko chcielibyście za "bógzapłać dziecinko".
 • @Rebeliantka 12:18:46
  O jakich normach współżycia tu wypisujesz kobito! Weź sobie na detoks. Trochę przypadkowej prawdy w przypadkowym miejscu. Tyle, aż tyle i tylko tyle. Przez ciebie przemawia inkwizycyjna rządza krwi i stosu. Najbardziej podła strona człowieczeństwa.
 • @nikander 12:37:47
  Ten protekcjonalny i podły miejscami styl bądź uprzejmy stosować wyłącznie względem swych ideowych kolegów. Ode mnie wara!
 • @Rebeliantka 12:46:03
  No to pięknym za nadobne: "Ode mnie wara!"
 • @radzioron 12:38:51
  To jest już jawny atak tych sług szatana. Oni zobaczyli, że Nowy Ekran zaczyna się podnosić z upadku i zaczyna być budowany na polskiej narodowo-chrześcijańskiej tradycji, która da podwaliny pod ruch, który będzie miał realne szanse odrodzić Polskę; że są kładzione fundamenty oparte na wartościach, na prawdzie, na poszanowaniu drugiego człowieka i może być to niebezpieczne dla obecnego establishmentu, dla wszelkich zdrajców Narodu, którzy będą rozliczeni, jest też zagrożeniem dla różnych farbowanych lisów, dla tajnych współpracowników, którym nie dobro Polski ale własne na względzie. - Więc stąd ta ich wściekłość, stąd ten frontalny atak agentury. Czy my, Katolicy powinniśmy stanąć z nimi do walki, do obrony naszej wiary? Myślę, że wszystko zależy od tego jak NE się określi. Jak dla mnie wystarczy, że padnie deklaracja iż na Nowym Ekranie obowiązuje netykieta, że niedopuszczalna jest dyskryminacja ze względów, religijnych, rasowych czy seksualnych. Oraz, że administratorzy i moderatorzy będą odtąd czuwać i egzekwować odpowiednie i grzeczne zachowanie u wszystkich. Amen.
 • @tadman 11:57:26
  ...tak Tadman ...dokładnie też tak to widzę ...problem nie leży , że nikander zrobił to co zrobił...tylko ktoś go wypromował w takim czasie i takim miejscu..pozdrawiam niepoprawnie
 • @Mind Service 13:12:50
  Czyli, uwazasz, ze wam katolikom wolno pisac nie tylko na dziale Katolickim, ale rowniez na dziale Religie?

  Przeciez masz dzial katolicki, jednak piszez rowniez na dziale Religie.
  To moralnosc Kalego!

  Ja wcale nie domagam sie usuwania notek katolickich, wiec dlaczego to zawsze wasza grupa domaga sie ciagle czegos od wlascicieli, od adminow NE?

  Przejawiacie typowe myslenie monopolistow, komunistow..., a biblijnie nazywa sie to mysleniem Babilonu- nierzadnicy:

  ''(10) ...Mówiłaś w SERCU swoim:
  TYLKO JA I NIKT INNY! '' (Iz.47)

  ''...JA, I NIKT WIĘCEJ! ''(Sof.2:15)
 • @Mind Service 13:12:50
  Nie sięgał bym tak wysoko. Portal jak portal i właściwie nie wiadomo dokąd on dąży, jeżeli w ogóle. Natomiast można przychylić się, że ostatnio mimo dwukrotnej przerwy w istnieniu i puszczania wielu internautów wprost w objęcia ŁŁ, gdy wystukają stary adres nowyekran.pl, to ruch blogerski taki, że 3O tylko może marzyć. Ukazało się ostatnio wiele ciekawych postów i rzeczywiście portal skazany na wyginięcie odbija i co najważniejsze rokuje i niech tak będzie.

  Nikander swoje, a my jedziemy dalej. A jeśli będzie za głośny, to skorzystam z przydzielonej mi, a przysługującej jemu opcji bana.
 • @nikander 13:07:32
  Do żony się tak zwracasz też? Do przełożonych też? Do swoich interesantów także? Nie wiesz co to jest uprzejmość?
 • @Bara-bar 13:31:50
  Wystaraj się o zakładkę "sekty" i tam pisz.
 • Wyjaśnia sie dlaczego Polska jest w takim stanie jakim jest.
  Agenci rzymscy podają się za Polaków.

  Jeśli Pan Opara twierdzi że była to "manipulacja".
  i że
  "To nie jest z pewnością linia programowa NE."
  to znaczy jedno
  obnażanie zdrady Polski i źródła narodowej tragedii jest nie zgodne z linią programową NE.
  Zatem ta linia nie jest ukierunkowana na odbudowę Polski, ale na coś innego.

  Dla prawdziwych Polaków
  http://kefir2010.wordpress.com/2013/02/18/zakazana-historia-kosciol-katolicki-a-rozbiory-polski/
 • @Mind Service 13:12:50
  "To jest już jawny atak tych sług szatana. Oni zobaczyli, że Nowy Ekran zaczyna się podnosić z upadku i zaczyna być budowany na polskiej narodowo-chrześcijańskiej tradycji, która da podwaliny pod ruch, który będzie miał realne szanse odrodzić Polskę"

  Na jakiej podstawie katolicy podszywają się pod ruch narodowo-chrześcijański?
  To są zupełnie różne systemy wartości.
  Czy fałsz jest nieodzowną cechą katolików?
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:20:57
  Dobrze, że się tak jawnie odkrywasz. Przynajmniej wiadomo, kim jesteś.
 • @chess 15:48:48
  ...Właśnie... sytuacja zaczyna się krystalizować...farbowany lis podający sie za katolika ma pewnie wiele wspólnego z biłgorajczykami...ale wciąż martwi mnie promocja notek sekciarzy...

  zobacz notka wypromowana...niby nic
  http://antymaterialny.nowyekran.net/post/93419,jak-oni-dzialaja

  ...a tu następna ..z grubej rury...
  http://antymaterialny.nowyekran.net/post/93422,opetana-faustyna-kowalska

  ...to znaczy , ten kto administruje nie ma rozeznania, albo promuje świadomie...pozdrawiam niepoprawnie
 • @trybeus 16:41:10
  ...aha ...notki pewnie jutro znikną i dostaną gołe linki ...ale smród zostanie...
 • @trybeus 16:41:10
  "ale wciąż martwi mnie promocja notek sekciarzy"

  KRK jest największą sektą...
  Martwimy się o konkurencje? Czyżby zawodowy klecha?
 • @chess, @trybeus, @Rebeliantka @Tadman
  Musicie koniecznie zwrócić się do Watykanu na zwiększenie funduszy w walce z saracenami. Powołajcie się na google. Oto pierwsza strona:


  Zakazana historia: kościół katolicki a rozbiory Polski - wierni polsce ...
  wiernipolsce.wordpress.com/.../zakazana-historia-kosciol-katolicki-a-roz...‎
  ... a rozbiory Polski. Posted on 29 Maj 2013 - autor: Adm. 1. Zakazana historia: kościół katolicki a rozbiory Polski. Posted by Jarek Kefir w dniu 18 Luty 2013 ...
  Zakazana historia: kościół katolicki a rozbiory Polski | Uniwersalny ...
  www.uctaa.pl/2013/.../zakazana-historia-kosciol-katolicki-a-rozbiory-pol...‎
  27 mar 2013 – Zanim uznasz się za narodowca, zanim z okrzykiem „tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem…” zaczniesz tłuc tych, dla których ważniejszy ...
  Forum biblijne :: Zobacz temat - Zakazana historia: kościół ...
  biblia.webd.pl › ... › Ogólne forum dyskusyjne‎
  26 mar 2013 - Liczba postów: 3 - Liczba autorów: 3
  http://kefir2010.wordpres...ozbiory-polski/ napisał/a: Kościół katolicki a rozbiory Polski Cyt. “Nie mam za bardzo czasu na pisanie, ale nie mogę ...
  Zakazana historia: kościół katolicki a rozbiory Polski - co mysle o
  wwwak832x.blogspot.com/2013/.../zakazana-historia-koscio-katolicki.ht...‎
  27 mar 2013 – Zakazana historia: kościół katolicki a rozbiory Polski « Portal Polityczny Jarka Kefira · Zakazana historia: kościół katolicki a rozbiory Polski ...
  W Radomiu uroczyście świętowano 222. rocznicę uchwalenia ...
  forum.echodnia.eu › Regiony › Radomskie › Radom‎
  3 maj 2013 - Liczba postów: 3 - Liczba autorów: 2
  Umieszczam adres artykułu naprawdę ciekawy i pouczający zachęcam do czytania : Zakazana historia: kościół katolicki a rozbiory Polski ...
  Zakazana historia kościół katolicki a rozbiory Polski « Portal ...
  chomikuj.pl/.../Zakazana+historia++ko*c5*9bci*c3*b3*c5*82+katolicki...‎
  Plik Zakazana historia kościół katolicki a rozbiory Polski « Portal Polityczny Jarka Kefira.htm na koncie użytkownika dj.moorek • folder inne • Data dodania: 26 lut ...
  Nowy Ateizm - Notes | Facebook
  www.facebook.com/NowyAteizm/notes‎
  Zakazana historia: kościół katolicki a rozbiory Polski. kefir2010.wordpress.com. Kościół katolicki a rozbiory Polski Cyt. "Nie mam za bardzo czasu na pisanie, al.
  Antykler | Facebook - Log In
  https://www.facebook.com/pages/Antykler/180836758612611‎
  Bartłomiej van Vresna. http://kefir2010.wordpress.com/2013/02/18/zakazana-historia-kosciol-katolicki-a-rozbiory-polski/. March 25 at 9:17pm. Piotr Pekok Kania ...
  Unikatowy raport o majątku kościelnym - Mind Service - NowyEkran ...
  miroslaw.szczepaniak.nowyekran.net/.../93155,unikatowy-raport-o-maja...‎
  5 dni temu – jakieś 70% Polaków jest już !!! UBekami :)))) http://kefir2010.wordpress.com/2013/02/18/zakazana-historia-kosciol-katolicki-a-rozbiory-polski/ ...
  Czy NWO to “żydowska utopia”? - Talbot - NowyEkran.net
  talbot.nowyekran.pl.nowyekran.net/.../93140,czy-nwo-to-zydowska-uto...‎
  5 dni temu – no !!! nie tylko żydzi. http://kefir2010.wordpress.com/2013/02/18/zakazana-historia-kosciol-katolicki-a-rozbiory-polski/. nadużycie link skomentuj ...
 • @chess 17:22:46
  Jeden Popiełuszko w porównaniu do całego kościoła w PL ma odkupić winy z 1000 lat? Toż to czarna owca w kościele. Dlatego go też pozwolili zabić.

  "Dane statystyczne dotyczące Kościoła katolickiego wg Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego SAC. Dane pochodzą z okresu 2000/2001.

  Liczba księży diecezjalnych: 22 640 (z czego 21 225 przebywa na terenie Polski a 1415 poza krajem)

  Liczba parafii: 9967 oraz 813 ośrodków sakralnych "

  http://www.opoka.org.pl/varia/msze/danepodstawowe.html
 • @Rebeliantka 14:12:25
  ''Wystaraj się o zakładkę "sekty" i tam pisz.''
  //

  Tobie polecam zakladke: Klamstwa!

  Ty wiesz co naklamalas, aby powstala zakladka katolicka!

  Wtedy twierdziliscie, ze bedzie spokoj, jesli tylko dostaniecie zakladke Katolicka i co jest spokoj?

  Wam zawsze za malo, bo wy monopolistami jestescie!

  Zreszta u Asadowa mozecie dowoli pisac i co?

  Nawet tam powstaly klotnie, bo wy po prostu lubicie sie klocic!
 • @Bara-bar 17:51:23
  Nie naruszaj moich dóbr osobistych. Ostrzegam.
 • @Rebeliantka 15:43:05
  Wolałbym, po różnych uwagach, aby przestała Pani używać względem mnie formy bezpośredniej.
  Nie z każdym mam ochotę być na "ty".
 • @chess 16:57:25
  Durniu bez nazwiska.
  Są dwie opcje bazujące na miłości , jako podstawie bytu społeczeństwa:
  - aryia- chrześcijańska
  - hierarchiczno - judaistyczna.

  Ta pierwsza, gdzie więź społeczną oparto na honorze (aryia - to ludzie honoru; Niemcy hitlerowskie próbowały się do tego "przykleić, gdy system bizantyński z zasady nie ma nic wspólnego z honorem). W duchu tego systemu wartości budowana była Rzeczpospolita. Stąd hasło "Bóg, Honor, Ojczyzna". I ten system jest zgodny z Ewangelią.

  System hierarchiczno-judaistyczny, to system wg jakiego działa KRK. Hierarchia i posłuszeństwo są więzią systemu. Powoli zatracają się wszystkie wartości ewangeliczne, a zamiast nich stosuje się zasady judaizmu.

  To tok w skrócie, palancie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:49:29
  Wedle życzenia i w zgodzie z własnymi odczuciami. Formę bezpośrednią stosowałam wyłącznie z uwagi na obyczaje internetowe.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:59:05
  Nie ma Pan zielonego pojęcia o KK.
 • @trybeus
  Walka z pamięcią historyczną i tożsamością Polaków toczy się na wielu frontach. Tutaj alarmujący tekst:

  http://www.ekspedyt.org/pokutujacy-lotr/2013/06/01/13950_walki-z-pamiecia-polakow-ciag-dalszy-szymon-peres-na-ujocie.html
 • Poważna sprawa czy tylko smrodek
  Obawiam się , że wielkie zdziwienie może wywołać ujawnienia tego kto wypromował tekst nikandera.
  Nie wiem czy chcę wiedzieć, że to był Pluszak nie wiem czy pocieszy mnie, że to mógł być Andarian , nie wiem czy uraduje mnie , że paradoksalnie może to być wielki przyjaciel legionistów i jednocześnie Talbota.
  Czy „niewiedza” jest szansą nawrócenia dla kreta ? Oby nią była, ale życie poucza , że tak nie będzie.
  Moim zdaniem Opara nie wie , że ten „drobiazg” ma znaczenie , bo niebezpieczeństwo niestabilności technicznej nadal jest bardzo , bardzo aktualne.
  Stoi za nią wprost ów "promotor".
 • @Bara-bar 17:51:23
  Dobrze napisane. My jesteśmy u siebie, czyli w zakładce Katolickiej i jesteśmy u siebie. Jeśli chcesz lub musisz tu być to zachowuj się tak, by nie burzyć spokoju.
  Jeśli mimo tej prośby nadal będziesz wredzić to sayonara.
 • @Rebeliantka 21:22:12
  Sprawa dość znana, bo jeszcze z ubiegłego roku. Zamiast buczenia i tupania tylko przymilne uśmiechy tych na podium i tych na widowni.
  Można przypomnieć jego stary monolog, który na YT odważyli się upowszechnić po raz pierwszy Węgrzy.
  http://www.youtube.com/watch?v=JL4Cu-K17vE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY