Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
33 posty 4194 komentarze

tadman

tadman - Piszę tylko wtedy, kiedy mnie coś ruszy.

Działania fundacji Żydowski Raj

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

zawłaszczanie pamięci rotmistrza Witolda Pileckiego

Wydaje się, że każde działanie popularyzujące dorobek wybitnych Polaków, czy upowszechniające pamięć o nich, powinno spotykać się z przychylną oceną. Oczywiście, ale tylko wtedy, kiedy każdy chętny może się w ten proces włączyć. Jeśli ktoś chce mieć wyłączność na wykorzystywanie wizerunku takiej sławnej osoby i tylko dla swoich celów, to musi budzić sprzeciw. I właśnie ostatnio nastąpiło takie zawłaszczenie pamięci rotmistrza Witolda Pileckiego. Zawłaszczenie to nastąpiło niezgodnie z wolą rodziny Rotmistrza, a nawet przeciw jej woli.

Zachodzi pytanie kto jest zawłaszczającym? Zawłaszczającym jest krakowska fundacja Paradis Judaeorum w osobie jej prezesa Michała Tyrpy.
 
Zadajmy sobie pytanie kto to jest Michał Tyrpa i jego fundacja. Nie będę tu cytował opinii o działaniach fundacji, aby nie być posądzonym o stronniczość, a jedynie przytoczę słowa samego prezesa.
 
Już w roku 2007, czyli w rok po rejestracji fundacji
pojawiły się w internecie nieprzychylne komentarze na jej temat, jej celów i sposobu działania.
 
I zgodnie z powyższym zacytuję tylko odpowiedź prezesa, który na swoim blogu
//mementomori.salon24.pl/13231,fundacja-paradis-judaeorum-to-jest-zawsze-podejrzane
bagatelizując sprawę napisał, że:
"Różnymi drogami docierają do mnie informacje o niemałym zamieszaniu, jakie wywołuje dotychczasowa, bardzo skromna przecież działalność pod firmą Fundacji Paradis Judaeorum."
 
We wrześniu 2008 roku fundacja w ramach "skromnej przecież działalności" podjęła następną akcję, w zamierzeniu bardzo spektakularną, i wystosowała listy do papieża Benedykta XVI i arcybiskupa Nycza w sprawie rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego rotmistrza Witolda Pileckiego. Akcja nie powiodła się, o czym może świadczyć następująca notka, która ukazała się 20 lipca 2009 r.
w której czytamy, przytaczam w całości:
 
"Mediadonoszą o wydarzeniu, które może i powinno zainspirować nas do wykonania wiekopomnego kroku w katolicko-żydowskim dialogu.
W skrócie sprawa przedstawia się mniej więcej tak: były nazista (pamiętacie te zdjęcia w mundurku Hitler Jugend?), obecnie papież organizuje dla palestyńskich bojówkarzy „instruktażowe” wycieczki do Auschwitz, których celem jest poznanie najlepszych metod radzenia sobie z „problemem żydowskim”.
Owa (jak z pewnością już niebawem dowiemy się od naszych Autorytetów medialnych) bolesna dla katolików sprawa wyszła na jaw w kolportowanej wśród żołnierzy izraelskich książce pt. „Po obydwu stronach granicy”. Mam nadzieję, że komentatorzy i autorzy „Tygodnika Powszechnego” oraz radia TOK FM nie omieszkają nam, zagubionym, wyłuszczyć konsekwencje skandalu, który z pewnością stanie się okazją do kolejnego rachunku sumienia Kościoła.
Zastanawiam się tylko, czy nowa powszechna spowiedź katolików w tym wypadku wystarczy. Czy ujawniona przez konwertytę na judaizm prawda o współpracy katolickich potentatów z islamskimi terrorystami nie powinna zaowocować nową wiosną Kościoła.
Niniejszym pytam was, zawodowi publicyści katoliccy, których osobista odwaga tylekroć przeszła ogniową próbę faktów: czy nie nadszedł czas na kolejny sobór powszechny.
Sobór, który nareszcie skutecznie zająłby się problemem, który inteligentnym ludziom dobrej woli, wielkiej wrażliwości i czystego sumienia, spędza sen z powiek – problemem antysemityzmu. Ufam, że postulowane tutaj Vaticanum Tertium odbędzie się w duchu prawdziwego ekumenizmu. Prawdziwego, to znaczy takiego, z którego ab initio wykluczeni zostaną terroryści, czyli wszyscy wyznawcy islamu. Prawdziwego, to znaczy takiego, w którym nie zabraknie i największych polskich intelektualistów. Ludzi, których stać będzie na równie odważne, co błyskotliwe uzasadnienie konieczności zwrócenia panu Davidowi Pelegowi i innym przyjaciołom Polski, już nie dziesiątków, a setek miliardów dolarów.
Antysemityzm – credo naszych czasów, o którymtyle dyskutowaliśmy, powinien być zwalczany myślą, mową, uczynkiem i zaniedbaniem. A z tego, że nie każdego stać na heroizm rabina Szmuela Eliahu, który wzywał do wieszania dzieci na drzewach i nalotów dywanowych na Strefę Gazy, nie wynika, że nie jesteśmy stroną w tej sprawie.
Dlatego dziś zwracam się do was wszystkich, pasterze Kościoła, intelektualiści, wierni: kiedy wreszcie w szczerości serca wyrzekniecie się największego grzechu w historii Zachodu? Kiedy wreszcie dostosujecie się do oczekiwań pobożnych rabinów, działaczy amerykańskich organizacji i zatroskanych o los rodzaju ludzkiego dowódców Mosadu?
Czy nie nadszedł czas na III Sobór Watykański?
 
Zaprawdę, prezes fundacji nie grzeszy zbytnią skromnością.
 
Działania fundacji w sprawie zawłaszczania postaci rotmistrza Witolda Pileckiego nabrały tempa w momencie rozpoczęcia prac ekshumacyjnych ofiar terroru komunistycznego na Cmentarzu Wojskowym w Warszawie. Fundacja zaczęła się wyraźnie śpieszyć.
 
W sierpniu tego roku prezes fundacji wystosował pismo do Metropolitalnej Kurii w Krakowie z propozycją pochówku śp. rtm. Witolda Pileckiego w Katedrze na Wawelu i do IPN w Warszawie w sprawie pochówku ciała rotmistrza.
 
Odpowiedź Kancelarii Kurii stwierdzała, że wobec nieodnalezienia dotąd szczątków śp. Rotmistrza, rozważanie tej sprawy jest przedwczesne. Natomiast z IPN przyszło pismo, w którym podziękowano fundacji za zainteresowanie sprawą i przyrzeczono, że w przypadku odnalezienia ciała Rotmistrza będzie ono pochowane z wszelkimi należnymi honorami. Nadmieniono, że cytuję: „decydujące zdanie w sprawie miejsca spoczynku „ochotnika do Auschwitz” będzie miała najbliższa rodzina”.
 
Prezes fundacji w dniu 14.10.2012 zamieścił post pod tytułem "Przypomnijmy o Rotmistrzu z biskupem Mendykiem"
//rotmistrzpilecki.nowyekran.net/post/76788,przypomnijmy-o-rotmistrzu-z-biskupem-mendykiem
 
Zachęcam czytających do zapoznania się z postem pod podanym wyżej adresem.
 
Można zauważyć, że nastąpił nowy etap walki o popularyzację postaci Rotmistrza. Ten etap charakteryzuje się typowo konfrontacyjnym charakterem i gra o zawłaszczenie postaci Rotmistrza będzie toczyła się na warunkach dyktowanych przez fundację.
 
Konstrukcja tego bardzo długiego postu jest bardzo sprytna, zapewne została napisana przez prawnika specjalizującego się w różnego rodzaju umowach. Tekst swoją długością i zastosowaniem wielu punktów i podpunktów niejako wymusza na czytelnikach pomijanie sporych fragmentów tekstu, a właśnie w tym tekście jest zaszyta informacja następującego typu: jeżeli chcecie, Drodzy Czytelnicy, zabrać głos w dyskusji to możecie być uznanymi za takich, którzy, cytuję:
 
 "...wykazują skrajnie złą wolę, niewiarygodne lenistwo i funkcjonalny analfabetyzm (w rezultacie czego nie mają bladego pojęcia o czym piszą),
...udają ograniczonych umysłowo (lub rzeczywiście nimi są),
...kontynuują dzieło wrogich Polsce totalitarnych tyranii, które naszych narodowych Bohaterów nie tylko mordowały, ale także (skutecznie) wymazywały z powszechnej świadomości,
...zioną nienawiścią względem tych, którzy odbudowując społeczeństwo obywatelskie działają pro publico bono" i wtedy ich komentarze "...będą usuwane z niniejszego blogu. Zaś ich autorzy - blokowani. Mój blog to nie chlew. Dlatego nie ma tutaj miejsca dla zachowań i postaw, które charakteryzują motłoch."
 
Prawda, że bardzo koncyliacyjny tekst/
 
Oczywiście kwalifikację komentarzy będzie prowadził prezes. Motłochem okazały się osoby, które ujmowały się za rodziną Rotmistrza, a nawet takie, które pytały tylko o statut fundacji.
Najlepszym dowodem ostrego cięcia komentarzy przez Michała Tyrpę stanowi fakt, że po tygodniu bytności na forum pod postem jest zaledwie 11 komentarzy.
 
Cóż takiego ukrywa fundacja, jakie ma zamiary, że w tak bezpardonowy sposób wycina wszelką dyskusję? Komentarze pochwalające działalność fundacji oczywiście mają szansę na zamieszczenie na stronie nE.
 
Fundacja zdaje sobie sprawę z lekkiego fetoru, który zaczął powtórnie jej towarzyszyć, więc zastosowała następny manewr typowo medialny. Wytrzaśnięto skądś jakiegoś zwykłego robotnika, o dość znaczącym imieniu Konrad, który ma w liście prosić Unię Europejską o zrzeczenie się przyznanej nagrody Nobla na rzecz rotmistrza Witolda Pileckiego.
 
Uważam, że działalności fundacji powinny przyjrzeć się stosowne organa, a w szczególności jej mobbingującemu działaniu względem rodziny Rotmistrza, a także celowemu zadrażnianiu stosunków polsko - żydowskich. Jestem daleki od tego, aby zakazywać fundacji działalności, bo z przytoczonych faktów widać, że pracują tam ludzie o szerokich horyzontach myślowych i bardzo pomysłowi, którzy w poszukiwaniu sprzymierzeńców nie wahają się zwracać z prośbą nawet do Watykanu.
 
Zastanawiam się w jaki sposób spożytkować tak energicznych ludzi z fundacji Paradis Judeorum, a jednocześnie przysłużyć się zbliżeniu między naszymi narodami. Wydaje mi się, że mam świetny cel dla prezesa, a mianowicie doprowadzenie, powiedzmy w roku 2015, do wspólnego lotu polsko-izraelskiego na Marsa.
Paradis Juddaeorum, w pieriod!

KOMENTARZE

 • @ Tadman
  Ten artykuł T. o soborze - NIEBYWAŁY! To chyba jednak jakiś nietenteges jest, albo MA PRZYZWOLENIE na prowokacje.

  Doprawdy PT Redakcja powinna wywalić to towarzycho z nE.
  I niech mi tylko nikt nie mówi, że dla równowagi jest tu WSKSIM.

  A po cholerę im Mars? Paradis Judeorum ma być przecież w Polsce. Rozumiem, ze to Polacy mają stąd spadać na Marsa, czy gdziekolwiek. Ta nadwyżka ponad postulowanych 16 mln. szabesgojów.
 • @@@
  Po pierwszych sygnałach podanych przez @Izę że rodzina bohatera
  narodowego jest molestowana i mobingowana przez jakąś dziwaczną
  "fundację" wydatkowałem sporo czasu na zapoznanie się z tematem.
  Natrafiłem na taki smród że mocno ograniczyłem wypowiedzi będąc
  skrajnie zdumionym że obecność p.Tyrpy jest na portalach tolerowana.
  Nawet teraz, chodzę po pokoju zbierając myśli przed napisaniem kolejnego zdania. Trudno! Trzeba to napisać .
  Po lekturze znacznej części wypowiedzi p. Tyrpy na Salonie 24, doszedłem
  do wniosku że jedyną formą działalności "pod szyldem" fundacji jest
  jątrząca, antysemicka publicystyka. To się może wydawać nieprawdopodobne, do momentu gdy wczytamy się w peany na cześć
  skrajnych eurosocjalistów. Raj p. Tyrpy ma Różę Luksemburg w miejsce
  Madonny i tyko czasowo Europę , bo potem gantze Welt.
 • @KOSSOBOR 00:14:53
  Proszę o rozszyfrowanie :
  ...// I niech mi tylko nikt nie mówi, że dla równowagi jest tu WSKSIM.//...
  ( za karę po poprzednim wpisie musiałem się od nowa logować w sieci,
  [nie na nE !] ale wpis do Ciebie mi zjadło)
 • hucpa
  ta wyzej cytowana wypowiedz prezesa "zydowskiego raju(w Polsce?)" jest po prostu antysemicka i rasistowska i powinna byc zbadana przez nadwyraz rzetelne w tej kwestii organa RP( sprawa Kuli Lisa).
  slowa tyrpa nie tylko obrazaja semitow, ale podjudzaja do antysemityzmu.
  juz sama nazwa fundacji jest prowokacyjna, bo o brak rozeznania w tym co eleganckie, a co prostackie, zgromadzonych tam ludzi chyba nie mozna posadzic - wiec w jakim celu, komu ma sluzyc ta hucpa?
 • @KOSSOBOR 00:14:53
  Ziemia to za mało, szczególnie w kontekście komentarza cyborg59 21.10.2012 03:12:30. Mars na raj byłby dobrym miejscem, ale patrząc na to realnie to moher 21.10.2012 03:10:56 może mieć rację.

  Na czym zasadza się patent lub nietenteges prezesa można naocznie zobaczyć już w jednym z pierwszych postów na S24. Widać, że blog został założony w celu, nomen omen, judzenia.
  http://mementomori.salon24.pl/13153,element-empatii
 • @autor
  Jedno jest jasne: Fundacja nie powinna postępować w kontrze do rodziny Rotmistrza. Jeśli się z nią nie dogada, to powinna odpuścić (a przynajmniej mocno stonować). W ten sposób nie przysłuży się sprawie.
 • Admin, proszę dać tę notkę na polecane! Przecież to ważna sprawa!
  A poza tym, jak widzę, notka p.Tyrpy i jego totumfackich: Piotra Muszyńskiego i Joanny Płotnickiej - wciąż leci po polecanym pasku w dziale Społeczeństwo! Bardzo proszę o zachowanie równowagi w dyskusji, w której zresztą powinniście być po stronie Polaków!
 • @tadman 08:03:04
  Najgorsze w tym wszytskim jest to, że aktywność Fundacji w dziedzinie rozsyłania po świecie listów, apeli etc w sprawie Rotmistrza oraz nachalność i absurdalność tych akcji - sprawią, że ktokolwiek tamże usłyszy raz jeszcze hasło "rtm.Pilecki" - czym prędzej temat wrzuci do kosza.
  I o to prawdopodobnie też chodzi Fundacji - żeby temat Rotmistrza tak zdewaluować, żeby nasz narodowy bohater dla świata stał się tylko nużąca wrzutką medialną.
 • @tadman 08:03:04
  Mars dla Polaków - jazda obowiązkowa:

  http://michalkiewicz.nowyekran.pl/post/77436,koniec-polityki-milosci
 • @cyborg59 03:38:19
  To znane argumenty: wszyscy TU mogą; jest Tyrpa, ale są i "od Rydzyka".
  Nie życzę sobie takich, ewentualnych, "równoważnych" argumentów.
 • @sigma 09:19:35
  Wystarczy na godzinkę wyjść z domu z aparatem!
  Notka rano była na pudle (lewa kol. z trzech najlepszych).
  Notka miała przydzielony redakcyjnie obrazek.
  Do zapamiętania : można notkę wypierdzielić z "BARDZO polecanych",
  zapiwniczyć na bocznej ścieżce .
  Wniosek: można było obraźliwy dla wszystkich blogerów i komentatorów
  inserat p.Tyrpy przenieść do piwnicy bez problemów.
 • @cyborg59 11:06:58
  Pojawiam się i znikam ! Znowu jest . No dobra , tym razem odpuszczam.
  Piszę do szuflady. ;-)
 • Notka powinna być na SG.
  Też się kiedyś nabrałam na Tyrpę, czytając go na Salonie bo zaczął dość bezstronnie, widać, by uśpić czujność.
  Ale ten list do Watykanu wyzbył mnie złudzeń.
  Im się wydaje, że mogą pouczać papieża i typować świętych KK.
  Nic nie rozumieją z naszej wiary.
 • Jest na SG.
  .
 • Dziękuję za info
  Bohater oddalił się w nieznanym kierunku.
 • Bóg zapłać za rzetelną analizę :)))
  powieliłem ją u siebie na wsi:
  http://www.mmpulawy.pl/blog/godziemba/paradis-judaeorum-nieprawdopodbne-ale-prawdziwe
  - Czuj Duch!!!
 • Czy ktoś zdążył skopiować linkowany artykuł M.Tyrpy -
  http://rotmistrzpilecki.nowyekran.pl/post/76788,przypomnijmy-o-rotmistrzu-z-biskupem-mendykiem ? Wygląda na to, że nie znosi on linkowania: wziął i zniknął.

  Jest jeszcze kopia na S24:
  http://mementomori.salon24.pl/454654,przypomnijmy-o-rotmistrzu-z-biskupem-mendykiem

  (umieszczam link tytułem eksperymentu - czy spowoduje to zniknięcie notki także na S24?).
 • @Asadow 18:20:20
  Ja mam skopiowany wpis p.Tyrpy na blogu p. Joanny Płotnickiej ,
  będący napaścią personalną w/w Tyrpy na p. Izabelę Brodacką-Faltzman
  z użyciem słów powszechnie uważanych za obelżywe.
  Zgłosiłem wtedy "nadużycie" . Trzymam go jako dowód zwykłej napaści.
  Nie wkleję , nie po to był kasowany.
 • @Joanna Płotnicka 16:29:59
  Szanowna Pani, nie widzę, by ktokolwiek był tutaj wrogiem p. M. Tyrpy lub jego fundacji. Może w bardzo szerokim kontekście jego działania i słowa nabierają jakiegoś innego znaczenia, niż wydawać się może przypadkowemu czytelnikowi. Dla mnie - mimo, że spędziłem sporo czasu próbując prześledzić myśl przewodnią linkowanych przez Państwa artykułów to "inne znaczenie" ciągle nie jest jasne.
  Pewne elementy Państwa przekazu budzą jednak głębokie wątpliwości, co do intencji działań opatrywanych hasłem "Przypomnijmy o Rotmistrzu Pileckim" i jest co najmniej dziwne, że zdajecie się Państwo tego stanu rzeczy, ani jego przyczyn nie dostrzegać.

  1. Kto kogo promuje? W tekstach dotyczących Państwa działań jest bardzo dużo wyliczeń zasług fundacji a tak na prawdę - niewiele o samym Rotmistrzu.

  2. Dlaczego upamiętnienie postaci Ś. P. Rotmistrza musi łączyć się z kontrowersyjną nazwą "Paradis Judaeorum"? Skoro - jak twierdzicie - zależy Wam tylko na sprawie, czemu nie zajmiecie się tą działalnością bez promowania przy okazji fundacji, której idea delikatnie mówiąć bardzo słabo koresponduje z osobą naszego Bohatera narodowego? (opieram się na opisie misji fundacji dostępnym tu: http://bazy.ngo.pl/search/info.asp?id=176843 )

  3. Czy na prawdę nie dostrzegacie Państwo niestosowności "ozdabiania" wizerunku Ś.P. Rotmistrza Pileckiego postaciami z kreskówek?
  Nie zdajecie sobie sprawy jak przykro byłoby jego bliskim, gdyby zobaczyli go porównanego do batmana lub cat-woman?

  4. Przy prezentowanej inteligencji (włączając w to funkcjonalną zdolność do czytania ze zrozumieniem) musicie Państwo zdawać sobie sprawę, że szkodzicie pamięci Rotmistrza i krzywdzicie Jego bliskich, nie szanując woli Jego dzieci i wciągając Jego imię w jakieś kontrowersyjne sprawy.
  Ponieważ zdajecie się na to nie zważać, zachodzi podejrzenie o złej woli.
  Oczywiście jeśli zależy Wam na promocji fundacji - ważne jest dla Was tylko by było o Was głośno - nawet jeśli zaszkodzi to sprawie uczczenia Ś.P. Rotmistrza Pileckiego.
 • @Joanna Płotnicka 16:29:59
  Właśnie w tym celu napisałem:

  "Akcja nie powiodła się, o czym może świadczyć następująca notka, która ukazała się 20 lipca 2009 r.

  http://mementomori.salon24.pl/115977,antysemityzm-i-nowa-wiosna-kosciola

  w której czytamy, przytaczam w całości:" i tu następuje cały post z S24.

  Prawem osoby polemizującej jest dowolne cytowanie fragmentów z inkryminowanego tekstu (obelżywego wprost dla Papieża), ja aby uniknąć zarzutów taki jak Pani serwuje, podałem go w całości.
  Nie będę brał pod uwagę Pani wskazówek jak mam pisać, to może zrobić Pani sama.
  Zadziwia mnie ów post z biskupem Mendykiem, gdzie robicie Państwo wprost selekcję, tak jak Niemcy w lokalach Nur für Deutsche, gdzie spełnienie całej listy obowiązków i powinności pozwala wejść do środka, a reszta niespełniająca tych kryteriów to zwykły motłoch.

  Doznałem tego przy napisaniu kopii Waszego PS i zadaniu kilku podstawowych pytań, które można znaleźć w wątku sigmy.
  Wywalono mój post natychmiast i zablokowano mnie. Nie lubię gdy ktoś próbuje ze mną rozmawiać z pozycji siły i to na naszym wspólnym blogu.
  Chcieliście Państwo konfrontacji, to zebraliście jej owoce i proszę tu nie jojczyć.

  Wasze czyny nie potrzebują Waszego objaśniania, bo one mówią same.

  Drugi linkowany post Pani szefa z S24 dezawuuje Waszą technikę manipulacji.

  Teraz nie pozostaje Wam nic innego niż przyjąć sobie do serca słowa Jacquesa Chiraca.
 • @rip LunarBird CLH 01:10:48
  Cóż, bezczelność "nagrodzona".
 • @Iza 01:17:29
  Izo, tymczasowe zażegnanie sytuacji to niezależna i niekoordynowana praca kilku osób, które uwierzyły, że jednak "można". Nie zabrałbym głosu w tej sprawie, gdyby nie Twoje podanie kontekstu. Nie przypuszczałem, że rodzina Rotmistrza, jak i pamięć o nim, nie ma ochrony prawnej.
 • @tadman 01:53:56
  Tak przy okazji : witamy w gronie "tych na czerwono" - czyli piszących.
 • @Tadman
  Powiem ci, że ja tego nie ogarniam. Więc sobie wszystko uprościłem tylko do dwóch zjawisk - albo prowokacja, albo hucpa.
  A działania nasze powinny być tylko jedne - eliminacja tego wstrętnego działania z powszechnego obiegu.
  Niech sobie piszą w Poradniku Inseminatora.
 • @jazgdyni 03:06:38
  Wydaje mi się, że najbliżej prawdy była sigma. Jeśli chcesz coś faktycznie załatwić to zachowujesz się normalnie względem obiektu od którego zależy pomyślność załatwianej sprawy lub ewentualnie mu schlebiasz.
  Takie załatwianie sprawy, jakie prezentuje ta fundacja, a także mącenie służy rylko jednemu, by na dźwięk Rotmistrz zatrzaskiwały się wszystkie drzwi, a zza nich było słychać - to znowu ci narwani Polacy.
 • @tadman
  http://zamysleniasilaczki.nowyekran.pl/post/78072,czy-pamiec-o-bohaterze-narodowym-nalezy-do-rodziny#comment_653265

  szczęść Boże
 • @tfur-ja 17:13:03
  pieruńsko dobra robota, prze-Pana.

  Szczęść Boże.
 • Szanowni Panowie!
  Sam początek wątku to znowu swoiste Nur für Deutsche i pani Joanna dyskutuje sama z sobą, bo innych do wątku nie dopuściła. Chciałbym dostać od p. Joanny tę książeczkę z cytatami z Tuwima, czy Norwida, bo jest świetna i przydatna w dyskusji z elementem.
 • @Asadow 19:30:16
  Czytałem wątek około 19:00, a teraz link z tfur-ja28.10.2012 17:13:03 zwraca 'Error 404'.
 • @tadman 21:17:35
  Zdaje się, że pani Siłaczka zwinęła wszystkie swoje notki.

  Mam wrażenie, że wiadomej fundacji przydałoby się "neuralyzer" (urządzenie z "Man in black" służące do wymazywania pamięci postronnych świadków).
  Jeśli dyskusja nie zawiera odpowiedniej ilości "jesteście wspaniali, tak trzymać", centrala przysyła instrukcję aby cały wątek skasować.
  Nie można dopuścić, alby w sieci wisiały ślady moralnej i intelektualnej słabości fundacji - oczywiście to moja spiskowa teoria, zbudowana na spekulacjach i insynuacjach. ;-)
 • @tadman 21:17:35
  http://asadow.nowyekran.pl/post/78147,notka-ktora-zaginela
 • @sigma 09:27:47
  Bingo. Niestety.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY