Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
33 posty 4194 komentarze

tadman

tadman - Piszę tylko wtedy, kiedy mnie coś ruszy.

Lider KODu sypie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

PiS miał zrobić porządek z TK, a tu nowoczesna z kropką podrzuca rybkę.

Ludziska wylegli na ulicę, a przekaziory prześcigają się w ujęciach, by udowodnić, że było ich multum. Co też tych ludzi wyciągnęło na ulice i to w miesiąc od zaprzysiężenia nowego rządu? Gdzie te przysłowiowe 100 dni spokoju o które skamlał Tusk i Kopaczowa?

Pooglądałem zdjęcia i filmy i rzeczywiście trochę tych ludzi jest na ulicach. Niedawno było I wyjście na ulice KODowców pod przywództwem niejakiego Mateusza Kijowskiego, a tu drugie wyjście i to w takim okresie niezbyt sprzyjającym, bo ludziska szykują się do Świąt Bożego Narodzenia i biegają za prezentami, choinką, karpiem, sprzątają, kończą remonty, robią wypieki. Cóż tych ludzi tak gna?

Jeśli lider KODu będzie stosownie naciskany i zorganizuje wyjście na ulice już nie w dwudziestu trzech miastach, a zafunduje nam protesty w pięćdziesięciu, a lepiej w stu miastach, a wśród idących zobaczymy panią Holland i Wajdę, pospołu z Olbrychskim, Komorowską Mają, ludźmi z przodującego organu prasowego to będzie znaczyło, że nawet zakatarzony poczuje, że już na całego zaczyna coś śmierdzieć.

Któż z tych protestujących boi się pięciuset złotych na dziecko, albo przywrócenia poprzednio obowiązujących warunków przechodzenia na emeryturę, czy przyrzeczonej zwiększonej kwoty wolnej od opodatkowania. Byłby chyba niespełna rozumu wychodząc na ulice. A może idzie o tego bufoniastego profesora z TK?

Każdy chodzący trochę po tym świecie wie, że wszelakie niezadowolenie społeczne wzbiera i dojrzewa dość długo i wtedy wystarczy praca  prowokatorów i nawet leje się krew. Ludziska wytrzymali lekceważenie ich przez PO, machloje, zabór ich pieniędzy z OFE i przerzucenie do ZUSu, wydłużenie czasu pracy do nabycia praw emerytalnych i niektórym szczęśliwcom taki prezent wlepili na krótko przed odejściem na emeryturę; PO było łaskawe, bo niektórym dodali tylko rok dodatkowej pracy. No i teraz zachciało im się manifestować za świeżych rządów PiSu i to za jakąś głupią demokracją.

Jeśli w krótkim okresie czasu w jakimś ruchu przybywa nienaturalnie wiele osób to należy brać pod uwagę sponsoring. I tu właśnie sypnął się Mateusz Kijowski mówiąc:

"Nie płacimy za udział w manifestacjach. Musielibyśmy mieć 28 mln zł".

Każde dementi jest potwierdzeniem faktów, którym się zaprzecza.

Któż byłby tak uprzejmy przekazać tak sporą sumkę? Jeśli robi ona na nas wrażenie to o jakie pieniądze tu faktycznie chodzi?


Na ten temat powiedział coś w TVInfo, traktowany ostro z góry przez prowadzącego program, dr Żukowski z UW i mówił o Pacewiczu, i Szymczaku, i Petru, i 40 mld zł. Można obejrzeć całe, bo mówi ciekawe rzeczy o Pacewiczu, tym z przodującego organu prasowego, Szymczaku i Petru.
Od 15:00 minuty chyba najważniejsze.

//vod.tvp.pl/22845781/19122015

A może ktoś jeszcze dorzucił coś do puli? Wydaje mi się, że ci, którym zawirowania koło TK pokazały, że obecny rząd jest zdecydowany w działaniach, zapowiedź IPN o udostępnieniu pewnych dokumentów przyśpieszyło tętno, a nocne wejście ludzi Macierewicza do pomieszczeń NATO zapaliło wszystkie czerwone lampki. W naszym ukochanym przodującym organie również, bo nocną robotę reklamuje on takim tytułem "Jak Macierewicz włamał się do NATO".

Po takim dictum padło hasło: wszystkie ręce na pokład!

Pisałem o tym, że na zdrowy rozum w takim przedświątecznym okresie ludzi trudno wygonić na jakieś uliczne spędy, więc myślę iż do puli KODu starzy i obecni członkowie służb dorzucili demonstrantów. Mają oni przecież rodziny, pociotków i do dyspozycji akta wielu TW, szpicli i donosicieli, a także kompromitujące materiały na ludzi kultury, sztuki i innych celebrytów.

Wykorzystują też łatwowierność młodzieży, bo córka dostała SMSa od luźno znanej koleżanki, zachęcający do wyjścia na ulicę. Nadawczyni oczywiście miała wziąć udział w demonstracji.

Kto działa na SMSy to pamiętamy przy przejęciu władzy przez Bronisława Komorowskiego.

KOMENTARZE

 • @Oficer Prowadzący 00:09:31
  aj tam, taż ępty barelz :)))
 • wszystko ok, ale. ..
  z tymi naszymi pieniędzmi cwano zabranymi nam przez OFE, to Tusk miał
  chyba rację? Ja akurat mogłem połowę moich wkładów przekazać do OFE i w ostatnim dniu (po długich namyśle) to zrobiłem. Żałuję do dziś
 • @Jan Paweł 07:43:35
  Może się mylę co do tego działania Tuska, ale oceniam to jako drugą z pozytywnych działań tego rządu i tych czasów.
  Co do pierwszej nie mam wątpliwości - zablokowanie szczepienia Polaków w ramach akcji "świńska grypa".
  Jak na 8 lat rządów coś nie za dużo tych pozytywów. Może ktoś znajdzie jakiś inny pozytyw?
 • Filmik z czasu kampanii wyborczej doskonale
  ilustruje kto to Petru. Popatrzcie na jego zakłopotaną twarz, Znalazłem to dopiero teraz. A ten zapiewajło w tle, zagrzewający okrzykami "czas na zmianę".
  Petru to piękna rumuńska wydmuszka.
  http://wp.tv/i,ryszard-petru-kieruje-dzwigiem-trzecia-reka,mid,1803224,cid,4051,klip.html?ticaid=616269
 • bolszewicy też zaczynali
  od płacenia za demonstracje... z pieniędzy Jakuba Heinricha Schiffa
  http://www.wildboar.net/multilingual/easterneuropean/russian/literature/articles/whofinanced/whofinancedleninandtrotsky.html
 • @Oficer Prowadzący 00:09:31
  Zdaję sobie sprawę, bo przecież taka miernota, która w telewizji obrażała się, że zwrócono się do niej per kobieto, rządzi latami Warszawą dzięki Warszawce.
 • Marian Kowalski dobre przesłanie!
  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/4775-marian-kowalski-do-niemcow-dawajcie-do-nas-z-polska-partyzantka-mieliscie-zawsze-bol-d
 • Macierewicz włamał się w nocy do NATO?:))
  Może jego nieletni b. doradca doradził mu zabawę w nocne podchody?

  O ile zdążyłam zaobserwować, Macierewicz - tym razem IPN - co rusz to ,,niedługo ogłosi ważne dokumenty", a potem nici z tego; czekam z zapartym tchem.
 • @sosenkowski 08:49:51
  Nic w tym dziwnego, bolszewicy to byli żydzi i KOD to żydzi (udział Tomasza Grossa w demonstracjach tego dowodzi) czyli metody te same tylko kasa jest w tym wypadku Sorosa ( przypadkiem też żyda ! ).
 • @Lotna 10:51:09
  już nie jest doradcą...

  http://www.fakt.pl/politycy/edmund-janniger-nie-jest-juz-doradca-antoniego-macierewicza-,artykuly,596186.html
 • @tadman 08:48:36
  Spoko, to tylko operacja fałszywej flagi. Spór o TK to dobrze ukartowana gra złego szeląga z Kaczyńskim na awersie i Petru na rewersie. Prawdziwa rozgrywka idzie o skład Rady Polityki Pieniężnej. Międzynarodowy Żyd sobie na to nie pozwoli aby sytuacja wymknęłą się mu spod kontroli. Dlaczego o tym tak cicho: http://forsal.pl/galerie/913922,duze-zdjecie,1,nowa-rada-polityki-pienieznej-nieoficjalna-lista-kandydatow.html
 • @Lotna 10:51:09
  Moja znajoma twierdziła, że ten picuś w okularkach to zasłona dymna i chyba miała rację. A może obsługiwał radiostację i bezpośrednio zawiadamiał sztab, by nie posyłali Patriota lub innej cholery, bo to tylko sprawdzanie czy klucze pasują.
  Antoś ma na sumieniu rozwałkę wielu ugrupowań/partii. Jest świetny w destrukcji, bo kiedy reprezentował sam siebie to nawet nie dostał się do Sejmu.
  Lustracja już raz wyłożyła rząd Olszewskiego, więc co, znowu powtórka z rozrywki?
 • @trybeus 11:12:43
  b. znaczy były, ale i takmdzięki za link. .:)
 • @tadman 11:35:20
  Wcale bym się nie zdziwiła. Pojawienie się Macierewicza nigdy nie wróży niczego dobrego, no a ktoś, kto stawia na czele sił obronnych typa, który bezpodstawnie oskarżał polskich żołnierzy o zbrodnie wojenne, albo nie ma dobrych intencji, albo jest durniem, co w tym wypadku raczej nie wchodzi w grę. Patriotyzm na niby, jedyne co jest prawdziwe, to walka o stołki i bezpośredni dostęp do konfitur na najwyższej półce.
 • Petru to po rumuńsku Piotr
  Pooglądałem sobie w wiki życiorysy Moniki Charamsy, Mateusza Morawieckiego i Ryszarda Petru. Widać, że wyłapywano ich w okresie studiów, nawet studiowanie historii nie przeszkadzało przy pójściu w banksterkę. Morawiecki i Petru są z Wrocławia.
  Najlepsze rokowania miał Petru, bo już po roku był w Warszawie i studiował na SGH. Mając 23 lata został asystentem Balcerowicza, a już dwa lata później jego doradcą. A, nie można zapomnieć, że w czasie studiów był jeszcze asystentem Frasyniuka. Wiązano z nim tak duże nadzieje, że wystawiono go w wyborach do Sejmu 2001, niestety bezskutecznie.
  Taki talent nie mógł się zmarnować, więc w tym samym roku wylądował w Banku Światowym. Miał wtedy 29, czyli banksterski janczar. Zawsze będzie służył swojemu panu, a swój kraj i jego mieszkańców będzie widział przez pryzmat BIKu.
 • @Lotna 12:12:28
  Jeżeli założyć ciągłość intencji to Klich i Siemoniak to duża porażka MON, a teraz podkręcono bębenek, bo szefem MONu jest człowiek, który polskich żołnierzy traktował tak samo jak przodujący organ prasowy.
  Minister szanujący swoich żołnierzy powinien uciąć dyskusje i stwierdzić, że dopóki nie zostanie zakończone śledztwo to przyjmuje, że są niewinni i nie splamili honoru polskiego żołnierza. Chłopaków skuli kajdankami, obfotografowali i wsadzili do więzienia.Siedzieli 10 miesięcy, Kolejne ważne daty rozpraw, uniewinnień i odwołań to lata 2011, 2013 i ostatecznie marzec 2015 roku. Wysłali chłopców nie w naszej sprawie i próbowali zrobić z nich zbrodniarzy. Nie wyobrażam sobie jak się czuli oni i ich rodziny.
  Dobrze, że przepomniałaś Nangar Khel.
 • @ Autor
  "Musielibyśmy mieć 28 mln zł"

  Dość dokładnie wyliczyli ;-) A dlaczego nie ok 30? Dlaczego nie "chyba z 50"?

  Szkoda, że nie ujawnili komu "musieliby" zapłacić ;-)
 • @tadman 08:48:36
  Wiem, czy nie wiem? : Dlaczego ten rejwach wokół TK, "zagrożonej demokracji", "zniewolenia narodu polskiego przez PiS", "zamachu stanu jaki dokonuje PiS" i innych niesamowitych dokonań nowej władzy? Ci, którzy zostali odsunięci od władzy przez Naród w demokratycznych wyborach, obawiają się, (i słusznie) że nowa władza zainteresuje się tajnymi kontami wielu z nich w - m.in. - szwajcarskich bankach. (Czy po 8 latach zamiatania sprawy pod dywan w końcu dowiemy się prawdy? Prokuratura ponownie zajęła się sprawą tajnych kont polityków w szwajcarskich bankach. Pod lupą są głównie działacze lewicy oraz pracownicy tajnych służb. W maju 2007 r. Jarosław Kaczyński (ówczesny premier rządu) powiedział w Programie 1 Polskiego Radia, że w Szwajcarii istnieją tajne konta polityków związanych z lewicą. Dodał, że tak wynika z jego rozmowy z szefem MSWiA Januszem Kaczmarkiem. Nie ujawnił jednak, o jakich działaczy lewicy chodzi. Na początku czerwca 2007 r. do prokuratury trafiły dane ok. 30 kont w różnych szwajcarskich bankach. Od tamtego czasu w mediach regularnie pojawiały się pogłoski, że już za moment dowiemy się prawdy. Ale przez 8 lat rządów koalicji PO-PSL nic się nie działo. Coś ponownie się ruszyło dopiero teraz, po ponownym przejęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość.)..(W szwajcarskich bankach (m.in. EFG Bank, Coutts Bank) mieli swoje konta znani polscy politycy oraz wysocy rangą funkcjonariusze tajnych służb (np. gen. Gromosław Czempiński któremu tam "ukradziono" 2.5 mln$!). Według Gazety Finansowej zgromadzono tam równowartość aż 200 mln zł! Właścicielami rachunków mieli być członkowie lewicy, głównie SLD. Jak np. poseł Jacek Piechota, były minister gospodarki w rządach Leszka Millera i Marka Belki. Mówi się, że jego dwa rachunki zawierają 11 mln USD (prawie 44 mln zł).)..Pominę już obawy o passę wielkowymiarowych obiektów handlowych, oraz obcych banków, czy szwindle wokół budowy autostrad. Niedzielne, liczne demonstracje ukazują, jak wielkie możliwości drzemią w umiejętnościach manipulowania masami przy pomocy różnych mediów. Nieświadomy naród, wiedziony na ulice przez ....................... (tu można wpisać odpowiednie nazwiska) także nieświadomie czyni szkodę tak sobie, jak i innym, którzy nie ulegli owczemu pędowi. Gro uczestników niedzielnych wieców popierających jakiś KOD, to przedstawiciele średniej i wyższej klasy społecznej. Zastanawiającym jest fakt, dlaczego tak trudno było dojrzeć tam przedstawicieli klas niższych: robotników, rolników, osób poszukujących pracy, czy z rodzin wielodzietnych, żyjących w opłakanych warunkach. Jak wiele dobrego i wiele złego można dokonać, manipulując masami. Czy aktywnie uczestniczący w tych wiecach aktorzy polscy naprawdę nie wiedzieli, że stanowią bezwolne narzędzie w czyichś rękach? A może byli "palcami" w tych rękach? Był to bolesny widok. --- Mniej znana jest inna genialna sztuka Wyspiańskiego – „Wyzwolenie”. Konrad ma w nim przejmujący monolog:
  Warchoły żydowskie, to wy! - Wy, co liżecie obcych wrogów podłoże, czołgacie się u obcych rządów i całujecie najeźdźcom łapy, uznając w nich prawowitych wam królów. Wy hołota, którzy nie czuliście dumy nigdy, chyba wobec biedy i nędzy, której nieszczęście potrącaliście sytym brzuchem bezczelników i pięścią sługi. Wy lokaje i fagasy cudzego pyszalstwa, którzy wyciągacie dłoń chciwą po pieniądze - po łupież pieniężną, zdartą z tej ziemi, której złoto i miód należy jej samej i nie wolno ich grabić. Warchoły, to wy, co się nie czujecie Polską i żywym poddaństwa i niewoli protestem. Wy sługi! Drzyjcie, bo wy będziecie nasze sługi i wy będziecie psy, zaprzęgnięte do naszego rydwanu, i zginiecie! I pokryje waszą podłość NIEPAMIĘĆ! Przypomina się fragment z "Kariery Nikosia Dyzmy".
  - Panie Ministrze, czy poda się Pan do dymisji?
  - Ooo, tu dotknęła mnie Pani do żywego. Żyd nie podaje się do dymisji. Żyd tkwi na posterunku do końca.
  Z wyrazami absolutnego braku szacunku dla niejakiego osła Rzeplińskiego, który ma osobowość sędziego (zwłaszcza we własnej sprawie). A co myśleliście, że żydomokuna odejdzie bez walki? PZPR-owcy kwiczą jak odciągane od koryta wieprzki!Cierpliwości -zadławią i zaplują się własnym kwikiem jak Mason Michnik na wywiadzie w telewizji! Teraz ubaw na całą Polskę. Jest kichnięcie Szechtera na Yo Tube - pluje ogniem w studiu pooglądajcie. Ubaw na całego!!!
 • @Oficer Prowadzący 12:54:45
  Wchodzę w Twoje buty. Tatuś w Solidarności Walczącej i obok Bujaka jeden z niewielu nie ucapionych w stanie wojennym. Był groźniejszy od innych, bo mieli zamiar walczyć. Syn poszedł do banku, siedział we Frankfurcie n. Menem (Niemcy go zaakceptowali i inni też), a teraz w rządzie.
  A tak BTW to spodziewałbym się większej śmiałości stawianych hipotez po OP. :)))
 • @Jasiek 13:11:07
  Czy to oszibka, czy puszczony szczur to niestety nie wiemy, ale mnie to 28 mln zafrapowało mnie, bo chciałbym wiedzieć po ile i na czyj łeb.
 • @Kula Lis 65 13:13:22
  Strach tym większy, że Szwajcaria zdejmuje embargo na dostęp do wiadomości o zgromadzonych środkach i strach tym większy. Tzeba by zobaczyć, czy na Kajmanach ostatnio nie rozbudowują któregoś banku.
 • @Oficer Prowadzący 13:14:41
  Kard. Dziwisz do polityków: Czy jesteście gotowi pozbyć się uprzedzeń?

  - Czy jesteście gotowi pozbyć się uprzedzeń i nie pogłębiać podziałów partyjnych? - pytał polityków kard. Stanisław Dziwisz podczas niedzielnego spotkania z mieszkańcami Krakowa na tradycyjnym opłatku prezydenckim. Wezwał polityków do spokojnego rzeczowego dialogu, nie na ulicy.


  http://fakty.interia.pl/polska/news-kard-dziwisz-do-politykow-czy-jestescie-gotowi-pozbyc-sie-up,nId,1942373
 • @ALL
  Majdan?
  http://amerbroker.pl/?go=content&action=show&id=176
 • @tadman 14:17:31
  "Majdan?"

  Tak. Według mnie możliwe są właśnie takie scenariusze - skoro Soros płaci tym bardziej:

  - "KTOŚ" WYNAJMIE SNAJPERÓW JAK NA MAJDANIE

  - "KTOŚ" ZASTRZELI SWETRU TAK JAK ZASTRZELONO NIEMCOWA.

  wtedy ojropa będzie miała drugą "Blidę" albo jak kto woli "Santo Subito"
  Sponsorowane lewactwo, ścierwomedia itd pozostaną nieutulone w żalu nad stanem demokracji w Polsce. Ustawa 1066 umożliwi interwencję i... "demokracja" zostanie uratowana, a watahy dorżnięte.
 • @Jasiek 15:11:47
  Jaśku, kiedys tutaj się sumitowałeś, a widzę, że plan działania masz opracowany. :)
 • @tadman 15:33:28
  A co będzie jak wykraczę? :-(
 • @Oficer Prowadzący 16:54:27
  I tu kardynał Dziwisz mnie pozytywnie zaskoczył.
 • @Oficer Prowadzący 17:28:23
  No, tu Drogi OP stanąłeś na wysokości zadania. :)
  Można przypuszczać, że koordynator nie będzie koordynował za friko.

  Teraz też wiadomo po co są te nieograniczone rozmowy na komórach. Przecież zwykły obywatel, nawet choćby się zesrał, to nie wygada wszystkich minut i tu widać organizatorską rolę obcych kompamii telefonicznych. Kiedyć była prasa, a dzisiaj komóry. :)))
 • @Oficer Prowadzący 00:09:31
  A co myślisz o panach w kominiarkach, którzy nie mieli w tym roku zajęć terenowych, a tym samym ekstra premii za 11.11. Zostały w kasie pieniądze, a można je dać tylko za wykonaną robotę. :)
 • @Oficer Prowadzący 18:06:09
  Nie można uogólniać, bo były dzieci w wózkach. :)))))
 • 5"
  Fenomen starych, głupich i bogatych z dużych miast, którzy masowo wychodzą na ulicę, żeby walczyć o demokrację rozpatruje też Pink Panther.
  Ale trudno żeby starzy i bogaci wychodzili za darmo - te 28 melonów to na waciki. W końcu Sorosa stać na takie inwestycje, no i poza tym cóż to jest za kwota w porównaniu z tymi 40 miliardami corocznie, które musiałby bulić?
 • @Oficer Prowadzący 18:29:40
  Pisałem, że Święta idą. Dla nich to pewnie tylko świecka tradycja i czekają na dobre zakąszanie.
  Dzięki za listę. Wróciłem właśnie od trybeusa. Temat nam sie powolo kończy i ciekawi mnie czy pieniądze wyciągną ich na ulice jeszcze tego roku.
 • @sigma 18:46:03
  Dzięki. Pomogła żona mi się wzbudzić przytoczonym filmikiem z TVInfo no i popełniłem posta. U trybeusa o KODzie wyszło kilka ciekawych rzeczy. Te mordy z KODu fotografowały się z p.Rezydentem w czasie kampanii.
 • Dałem 5*****
  Proponuję wszystkim obejrzeć materiał z linku. Reklamy można wyciszyć.
  Używając języka młodzieży - doktorek Żukowski wymiata.
  Przy nim pani "profesor" z UW całkowicie demaskuje się jako funkcjonariuszka ancient regime.
  Facet bezwzględnie, inteligentnie i używając mocnych argumentów ad meritum, rozkłada na łopatki całą intrygę, znaną jako KOD.
  Dzięki za informację.
 • @alek.san 20:08:17
  Bronię doktora Żukowskiego, bo doktorek to lekceważenie albo nawet określenie pejoratywne.
  Pani profesor używa słów i określeń okrągłych niedocierając do meritum, odwrotnie niż dr Żukowski i może dlatego ona ma tytuł profesora, a on tylko doktora.
  Nie na darmo to środowisko ostro broniło się przed lustracją.
 • @sigma 18:46:03
  Żeby ci starzy, głupi i bogaci jeszcze się nieco ochędożyli, ale oni "wylegli" sote i mamy tych meneli rozchełstanych i nie ogolonych - Kondrata i Preisnera. Po prostu prawda elit - prawda ekranu.
 • @tadman 12:25:03
  https://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2015/12/polski-majdan-petru.jpg
 • @tadman 11:35:20
  https://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2015/12/rozkodowujemy-kod.jpg
 • @Kula Lis 65 11:15:46
  Dzięki Kulo Lisie. Nihil novi sub sole.
 • @tadman 21:45:38
  Proszę wybaczyć to faux-pas.
  Napisałem "doktorek"trochę bezwiednie, ponieważ facet wzbudził moją sympatię.
  Mam nadzieję, że pan doktor, gdyby czasem śledził tą dyskusję, nie będzie żywił za to określenie urazy.
  W pełni zgadzam się z sugestią, że im niżej w naukowej hierarchii, tym mniejsza służalczość wobec władzy.
 • @tadman
  Dopiero teraz widzę nową notkę i w nagrodę komplet komentarzy:)
  Znakomitą notkę popełnił też PINK PANTHER i mniejsza Mistrz Pługa.

  Niestety wygląda na to ze demokracja jest zdecydowana na umocnienie pozycji.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY