Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
33 posty 4194 komentarze

tadman

tadman - Piszę tylko wtedy, kiedy mnie coś ruszy.

Switch

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Był taki film na początku lat 90 z Ellen Barkin w głównej roli, gdzie zamordowany babiarz, by odpokutować swoje doczesne sprawki wraca zmnieniony w kobietę na ziemię i ma sprawić, aby choć jedna kobieta prawdziwie go pokochała.

Oglądam z rosnącym zdumieniem to, co się dzieje w mediach przed drugą turą batalii o żyrandole w Pałacu Namiestnikowskim. Przedwyborcze sondaże pozwalały przypuszczać, że nie ma co iść do urn, bo sprawa wygląda tak, że dotychczasowy prezydent ma zaklepana drugą kadencję. Reszta kandydatów była w tyle, gdzie drugie ewentualne miejsce miał zająć Andrzej Duda, dalej Paweł Kukiz i reszta w okolicach pojedynczych procent lub mniej.

Im było bliżej wyborów, tym gorzej było dla dotychczasowego prezydenta, a lepiej dla głównego kontrkandydata i zdumiewająco świetnie dla Pawła Kukiza. Po wstępnych wynikach wiadomo, że nasz ukochany prezydent zaczął tracić poparcie z przewidywanych 60 - 70% do faktycznego uzyskanego w wyborach a wynoszącego 33,8% głosów, a Duda uzyskał 34,8%, a czarny koń tegorocznych wyborów prezydenckich 20,8%, co stanowi wynik dwukrotnie lepszy niż ostatnie notowania sondażowe tuż przed wyborami.

Obserwując wydarzenia w ostatnim okresie można było zauważyć, że wsparcie dotychczasowego prezydenta zaczęło powoli słabnąć i tak czasy wejścia służb rankiem do twórcy strony antykomor.pl, czy pobicia Pawła Mitery bezpowrotnie minęły. Pierwsze symptomy można było zauważyć na niepoprawnych.pl, gdzie czołowi blogerzy pozwalali sobie na niewybredne żarty z osoby prezydenta i ta ich odwaga nie była mitygowana przez nikogo, co dobitnie świadczyło o przygotowaniu internautów przez służby do mocniejszych zagrań.

Pamiętamy wiele wpadek prezydenta, jak udokumentowanie zdumiewającego zachowania w japońskim parlamencie, które sfilmowano i dopuszczono do wycieknięcia tej rejestracji na YT. Otoczenie prezydenta dopuszczało do kompromitacji nie tylko samego prezydenta, ale głowy naszego państwa, gdzie na miesiąc przed wyborami Bronisław Komorowski składa wizytę w ukraińskim parlamencie i spotyka się z Poroszenką, a w dwie godziny później Rada Najwyższa Ukrainy uchwala ustawę, że OUN-UPA to formacje walczące o niepodległość Ukrainy. Jeśli w dniu wizyty prezydenta z Polski honoruje się formacje, które wymordowały 100 tys. rodaków tego prezydenta to fakt ten świadczy sam za siebie i określa szacunek Ukrów do Polaków.

To co dzieje się obecnie zdumiewa, bo prezydent powoli opuszczany jest przez swoich doradców i tak Piotr Tymochowicz krytykuje publicznie nędzny pijar prezydenta, który chodząc po stolicy beznadziejnie rozmawia z jakimś młodziakiem o jego siostrze i jej widokach na przyszłość, lub z kimś innym o związkach partnerskich, ktoś inny zapytał o raport i książkę Sumlińskiego. Podczas spaceru prezydent powiedział, że jeszcze tego samego dnia będzie propozycja zmiany w konstytucji, która umożliwi wprowadzenie JOWów. To zdarzyło się 12 maja, a już 14 maja następne zaskoczenie, bo podczas rozmowy prowadzonej z inwalidką siedzącą na wózku okazuje się, że prezydent jest w sposób wybitnie jawny, by nie powiedzieć demonstracyjny suflowany przez urzędniczkę z kancelarii prezydenta Jowitę Kacik.

Swoją droga skąd oni biorą ludzi o tak poetycko brzmiących imionach i nazwiskach. ;)

Reasumując Piot Tymochowich ostro krytykuje, wyciąga się Wojciecha Sumlińskiego, zgnojonego przez ludzi Komorowskiego i w czasie procesu przeciwko dziennikarzowi pozwany prezydent popisuje się rozległymi lukami w pamięci, które dotyczącą raportu o WSI, puszcza się do druku w okresie przedwyborczym książkę Sumlińskiego "Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego", by równocześnie nagłośnić wstrzymanie jej dystrybucji (faktycznie tylko do 24 maja, nota bene już kiedyś udało się w ten sposób uniknąć rozpowszechnienia przed wyborami ciemnych stron życiorysu pani Komorowskiej), nadspodziewanie szybko POLSAT zatrudnia człowieka umiejącego czytać z ruchu warg i szeroko rozpowszechnia się tak odcyfrowane komendy podawane prezydentowi przez panią Jowitę zza jego pleców.

I tu kolejna uwaga, że nikt nie miał odwagi zatrudnić takiego osobnika, by odczytał śmieszne uwagi wymieniane między Komorowskim i Tuskiem na lotnisku w 2010 roku, kiedy czekano na przylot kolejnych trumien z ciałami ofiar katastrofy na Siewiernym.

Tak jak na winiecie widać to, systematyczne działanie powoduje, że drugiej kadencji chyba nie będzie, bo ostatnimi dniami spowodowano opadanie gaci kandydatowi, a to bardzo utrudnia poruszanie się i jest przyczynkiem do złośliwych komentarzy.

W pewnym momencie nastąpił tytułowy switch, czyli zmiana narracji. Przygotowują nam prezydenta i nas na coś. Przypuszczam, że trzeba będzie ludowi coś rzucić, może mięso? To zawsze rozładowywało napięcia społeczne.

KOMENTARZE

 • Wyrzucenie murzynka z pirogi na żer krokodylom już nie pomoże
  Już nawet lemingi zaczynają kojarzyć związek przyczynowo skutkowy zachodzący pomiędzy swoimi coraz bardziej dziurawymi gaciami a władzą "ludzi rozumnych".
  Elektorat Kukiza to właśnie te przebudzone lemingi, którym coś zaczęło "nie pasić" na "zielonej wyspie".
  Inną rzeczą jest że - jak ćwierkają niektóre wróbelki - Kukiz od lat dobrze się zna ze Schetynem a Schetyn z kolei ma dobrych znajomych wśród bardzo ponurych widm.
  Ciekawa układanka.
 • @Ptasznik z Trotylu 01:04:06
  Elektorat Kukiza, to przebudzone lemingi ("Lemingi nie zapadają w sen zimowy, ale zachowują aktywność przez cały rok. Żerują w dzień i w nocy." -Wikipedia), Dudy - mohery, Komorowskiego - postępowa młodzież.
  Dzięki Ci Boże za tak obfitą produkcję rodzimych socjologów. Dzięki nim już jednorazowy udział w wyborach pozwala poznać ciemnej masie, tajniki jej , często mrocznej, a czasem - nieciekawej osobowości.
  A może człowiek, w tym także Polak, jest nieco bardziej skomplikowanym tworem , niż cep?
  Mając do wyboru trzy postawy życiowe: łajdacyzm, pragmatyzm i samoostracyzm, konieczność wyboru przez porządnych ludzi tej trzeciej , nie do końca jest dla mnie oczywista.
  A ,zapomniałem jeszcze o twórczej formie nihilizmu.
 • @Mariusz G. 04:51:10
  Ma Kolega częściowo rację, ale należy podnieść wzrok spod stóp znacznie wyżej, a wtedy ogląd wygląda trochę inaczej, bo wektory jednostkowe sumują się i dają wektor wypadkowy, który z takiej perspektywy łatwiej zauważyć. Właśnie ten wypadkowy wektor ma siłę sprawczą.
 • @Redakcji
  Dzięki za twórcze zobrazowanie mojej notki winietą z Pawłem Kukizem czyli kandydatem, który na zmianie narracji najwięcej skorzystał. Tu rysuje się teza, wykraczająca poza tę notkę, a być może jeszcze przedwczesna i stąd niezbyt mocno uprawniona, że te wybory stanowią preludium do nadchodzących wyborów parlamentarnych. Przetasowania i JOWy, tu nieoczekiwanego sojusznika zyskał Kukiz w osobie ostro suflowanego Bronka, zabetonują scenę polityczną POPiSem i pozwolą zmieść ze sceny politycznej pozostałości starego niestyropianowego układu w postaci PSL i SLD. Była Magdalenka, a teraz zapewne wybrano jakąś miejscowość o nie mniej ciekawej nazwie.
 • @
  "Przygotowują nam prezydenta i nas na coś."

  Przygotowują nas na wojnę. Proszę zwrócić uwagę jak bardzo zmieniła się tematyka w mediach/internecie także w TVNie na wojenno-historyczną. Jeszcze do niedawna nie było mowy o takiej tematyce na tvnie. Przykład z wczoraj: relacja z nocy muzeów w TVN24 oczywiście w Muzeum wojska Polskiego i pogadanka z rekonstruktorem ze 101 powietrzno-desantowej armii amerykańskiej z IIWŚ. Tak jakby nie było żadnych innych muzeów w stolicy.
 • @Amarant 08:28:51
  /Tak jakby nie było żadnych innych muzeów w stolicy.//

  Muzea są i owszem.
  Ale może ktoś pokazałby tym przyjezdnym "warszawiakom" wszystkie tablice poświęcone Powstańcom, których w Warszawie są dziesiątki?
  Często przechodzą i nie widzą.

  Nigdy nie lubiłem przyjeżdżać do Warszawy bo czułem jakbym chodził po cmentarzu.
 • --------cóż
  ------napisać można każdy scenariusz / aktorzy są /.

  https://www.youtube.com/watch?v=kj8nQVJ3gAs
 • @tadman 07:31:05
  Zgadzając się w pełni z Pana postem, niestety nie mogę zgodzić się z komentarzem. Oczywiście obiło mi się kiedyś o uszy , że jest taka dziedzina nauki jak statystyka (nie mylić z fizyką: siły , wektory, wypadkowe, itd.), ale jej używanie w celu wpływania na ludzkie umysły jest tyleż skuteczne , co podłe. Dzielenie elektoratu na osobowościowe grupy ze względu na dokonany wybór (kandydata), już samo w sobie jest manipulacją, gdyż sprawia ,że ta liczna , miałka cześć społeczeństwa głosuje , dokonując określonego wyboru, tylko po to , aby nobilitować siebie przynależnością do określonej grupy. Ludzie, którym zależy na dobru Polski nie tyle powinni wmawiać ciemnej masie, co jest cool i trendy, co starać się tę masę wyedukować i zarazić rozumnością.(co też niektórzy na tym portalu czynią i za to im wielki szacunek!)
 • @nocny gryzoń 09:18:26
  Pierdolisz goopoty night.

  Miałem na myśli tych "warszawiaków" przywiezinonych w kankach na mleko albo, jak teraz, w słoikach.

  // i nawet nie widać gorączki walczenia brudami. celowo chcą pomóc w wymianie?//
  A czym mają się przejmować jak "słoiki" szklanego sufitu, którego nie rozwalą?
  Rządzą stare żydokomusze emeryty i teraz ich wnuczki.

  Targalski w ostatniej książce sprzedaje swoich kumpli z piaskownicy i przedszkola.

  My mamy Polskę odzyskać a nie patrzeć, która klamka jest bardziej złota.
 • @Mariusz G. 10:20:11
  Bardzo mądry komentarz.
  Pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:30:09
  Dziękuję i również pozdrawiam.
 • @wybór Dudy
  Wybór prezydenta/rezydenta jest obecnie ściśle związany z sytuacją jaka dzieje się na wschodzie.Elektorat kompletnie nie zdaje sobie z tego sprawy.Do jesieni ,gdy emocje opadną ,a PR podkręci - rozpali się bardziej III wojna na Ukrainie - wygra PIS,dołączy do "koalicji" Kukiz,PO.
  Gajowy się zestarzał,jest nieporadny ,więc chazarstwo dawno go skasowało.Teraz tylko dorabia się do tego "ideologię" dla gapiów.
  Przypomina mi się kampania prezydencka z 2010r. gdzie "nieporadnie" zbieg z Pisu- do PO -Kluzik-Rostowska położyła wybór Kaczora.
  Duda jest o 20 lat młodszy .To ma być nowe otwarcie-budowa międzymorza.Koniec skończy się katastrofą dla Polski i wejściem Rosji.
  Ale to plan chazarów -nie Polaków.
 • @Mariusz G. 10:20:11
  Tak, tak powinno być, ale edukowali społeczeństwo z wiadomym skutkiem ludzie z Gazowni, a dzisiaj za to wzięli się ludzie z Gapola i skutek będzie równie opłakany, bo robią to nie dla nas, ale po to abyśmy byli im powolni.
 • ---------Autor
  Zapomniał Pan o jednym !! NIE MA TUSKA !!! .
  W Polsce na stanowisku Premiera jest Kopacz . Pamięta Pan MŚ w piłce ręcznej i zablokowana przez Tuska emisja w TV?.
  Wierzę ,że w Polsce są siły PROPOLSKIE , których tw.OSKAR, nie może już blokować.

  Duda wygra, ktoś musi / mniejsze zło / . Dopóki PiS nie zostanie DO CNA SKOMPROMITOWANE ! w oczach Polaków , tak długo MOHERY będą głosować na PISoskich patriotów .AMBON i programów TRWAM ci dostatek.
 • Kontrolowany upadek Bronisława K. to przecież nie katastrofa dla układu okrągłostołowego
  Zanalizowano , że widownia=elektorat oprócz emogrowania chce jeszcze polskojęzycznej wersji boksu politycznego...Co wzbudzi największy aplauz? Porazki faworytów...Emocje kibiców ligii okręgowej lub europejskiej są podobne.Tylko ceny biletów i oprawa są na innym poziomie. Polskich kibiców stać jest na rozgrywki polityczne prawie bezinwestycyjne...W ramach promocji -wstep wolny...Nic nie trzeba wiedzieć o polityce, aby brać w niej udział...

  Załóżmy , że wygra DUDOKUKIZM....( to jest moja propozycji nazwy na określenie nowej formacji ideologicznej w naszym kraju odróżniającej od magdalenkowych, popisowych itp.))

  Czy generalicja, prokuratorzy,sędziowie, bankierzy,policjaci,dziennikarze...nauczyciele, naukowcy będą uczciwsi, bardziej wywiązujący się ze swoich zobowiązań wobec polskich podatników...? Jestem pewien, że nie.

  Dudokukizm NIE ZMIENI sposobu pojmowania polityki przez wielu naszych rodaków...Nadal będą szukali pod kogo się podwiesić...USA,IZRAEL,WATYKAN,ROSJA....
  Polacy jako podmiot polityczny???
  Nie, takie głupoty przychodzą do głowy nielicznym.
  Niestety...dudokukiści będą kombinowali z kim się dzielić i nie będą mieli na mysli POLAKÓW.

  Dęby rosną powoli, ale codziennie
  Pozdrawiam
 • @ninanonimowa 11:03:30
  W poprzednim poście pisałem o Tusku i stawiałem pytanie kto zakazał mu startować w wyborach o żyrandole. Premiera można zdjąć w dowolnej chwili i wyewakuować z upodlonego przezeń krajui i dać mu za zasługi bardzo bezpieczną synekurkę.

  Nino, końcówka znowu w nieustająco męczącym stylu. Twierdzisz, że jedna bomba atomowa w centrum Rzymu i nagle okaże się, że Rosjanie, Niemcy, Amerykanie i Żydzi od zawsze nas kochali i tylko ten wstrętny Watykan im to uniemożliwiał.
 • @tadman 07:44:35
  "Dzięki za twórcze zobrazowanie mojej notki winietą z Pawłem Kukizem czyli kandydatem, który na zmianie narracji najwięcej skorzystał. "
  Czy kandydat Duda też nie skorzystał?
  Nie widziałem nigdzie najprostszego pytania,które należałoby zadać J.Kaczyńskiemu i kandydatowi Dudzie: to te wybory nie były sfałszowane?
  I to fetowanie zwycięstwa w wieczór wyborczy na podstwie sondażu exit pool,do którego wyników dopasowano oficjane wyniki PKW.Czy w jakimś kraju na świecie takie cuda ktoś widział?
 • @tadman 11:19:28
  JAKIE SIŁY ?? zmusiły Tuska do wzięcia ślubu kościelnego ??.
 • @Cheval Noir 11:31:00
  Tak, cichaczem było przez kilka dni, że ogłaszane wyniki to te na podstawie exit polls, bo pierwsze rzeczywiste lub dopasowane jak piszesz, podano kiedy policzono głosy z 7 000 komisji na wszystkich 27 000 gdzieś w ołowie następnego tygodnia.

  Dobrym przyczynkiem do wyjaśnienia dziejących się spraw lest filmik przywoływany przez ewinię
  http://ewinia.nowyekran.pl.neon24.pl/post/122554,uwaga-bardzo-wazne
 • @ninanonimowa 11:45:51
  Tak Papież przysłał Donaldowi telefonogram, że jak nie weźmie w końcu kościelnego ślubu to mohery wyniosą go na śmietnik historii. Przestraszył się bidak, bo Makreli, czy Putinowi razem z Obamą to on może podskoczyć, ale nie moherom. :))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:57:06
  Pan raczy żartować ;)
  Słoikom ? Pokazywać ? Dziś już nawet dzieciakom tubylców nie pokazują takich miejsc. Jarmarczne Muzeum Powstania i wsio.
  Każdy, kiedyś wychowany w tym mieście miał do niego szacunek, miedzy innymi dla jego historii. Teraz nie ma już Warszawy, została "warszafka". Z cala masa nikomu nie potrzebnych pomników, zasłużonych nie wiadomo komu.

  Nienawidzę wracać do mojego miasta, czuje się jakbym chodził po centrum handlowym, na cmentarzu o którym wszyscy zapomnieli.
 • @Cheval Noir 11:31:00
  To jest własnie, zanik podstawowych zasad uczciwosci.
  Na palcach można policzyć ludzi, którzy zwrócą kasjerce za duża kwotę wydanej reszty. Tak jest i w polityce, uczciwość-co tam,fałsz ale wygrywamy- co tam, ważne ze do koryta coraz bliżej.

  A co do filmiku ewiny, już na samym starcie kampanii wyborczej dało się zauważyć wzmożona aktywność Balcerowicza w mediach, później nieśmiało zakomunikowano ludkom "możliwość" powstania nowej opcji, teraz oficjalnie zaczynają oficjalna promocje tego bydlaka i złodzieja.

  Ciekawostka jaka pieekna stronka
  http://nowoczesnapl.org/

  Szykuj się ciemny ludzie na zmiany, idzie stare-nowe.
 • Cześć Tadmanie,
  świetna analiza.
  Należy pamiętać jednak o złotej zasadzie:
  "Wy nie ruszacie naszych my nie ruszamy waszych."
  Macierewicz już ma umorzone wszystko co tylko się dało.
  Jeżeli polecą głowy dla zaspokojenia ludu to będą to płoteczki.
  Pozdrawiam.
 • @wolidar 12:56:21
  Sorki mialol byc do
  @tadman 12:16:56
 • @@@@@@@@@@@
  Należenie do jakiejkolwiek partii po 89 to bycie albo ślepym ideowcem albo szambo-nurkiem.Ślepy ideowiec to leming niereformowalny a szambo-nurek to każdy wie w każde gówno wejdzie dla korzyści własnych,czy to wyliże ławkę za flaszkę ,czy to zdradzi kraj za pozycje kasę czy co tam jeszcze.Jeżeli nikt się nie nauczył po byciu członkiem [frajerem] z będących w związku "Solidarność" po zawróceniu Wisły kijem to dalej niczego nie rozumicie wicie.
 • @wolidar 12:56:21
  Polityk to kasjerka, która przy uwadze klienta, że wypłaciła za dużo mówi zawsze "przepraszam" zamiast "dziękuję", bo ZAWSZE jest w drugą stronę.
 • @Bibrus 12:57:17
  KS Macierewicza przez ponad 4 lata wyciągnęła z naszej kiesy ponad milon złotych, a efekty wątpliwe pomimo bombastycznych zapowiedzi.
 • Suma sądów
  Jesteśmy mądrzejsi sumą wszystkich sądów, a więc Arjanek napisał coś takiego:

  "Ciekawe, że w kluczowych momentach tacy osobnicy jak Korwin postępują wbrew własnym poglądom // W drugiej turze wyborów w 2010 poparł Jarosława Kaczyńskiego.//"

  http://ewinia.nowyekran.pl.neon24.pl/post/122554,trwa-podmiana-partii-na-scenie-politycznej-wazne#comment_1170961

  Z powyższego wynika bardzo ważna uwaga, że boją się iż prezydent będzie wybrany przez małą liczbę wyborców i upatrzyli sobie, że wyborców zmobilizuje trwoga, że pod żyrandolami zamieszka nadal taki ktoś jak Bronisław Komorowski, więc go kompromitują i ośmieszają na całego, a wtedy wyborcy rzucą się gremialnie do urn i wybiorą mniejsze zło, czyli Andrzeja Dudę.

  Widzę, że nasza rola to spowodowanie, by następny prezydent nie mógł o sobie powiedzieć, że jest prezydentem wszystkich Polaków.
 • @ Tadman
  "W pewnym momencie nastąpił tytułowy switch, czyli zmiana narracji. Przygotowują nam prezydenta i nas na coś. Przypuszczam, że trzeba będzie ludowi coś rzucić, może mięso? To zawsze rozładowywało napięcia społeczne."

  No więc właśnie. Należałoby uwzględnić wszystkie komponenty /wewnętrzne i zagraniczne/ tych wyborów, które są ewidentnym przebudowaniem sceny politycznej. Takim, by nic się nie zmieniło co do zamierzeń wobec Polski. I tych wewnętrznych zamierzeń i tych zagranicznych.

  Co do zamierzeń zagranicznych - przy pytaniu o proukrowska politykę PiSu i kandydata Dudy - pytający jest odsądzany od czci i wiary /"ci z nowego ekranu"/. W tym akurat wypadku należy popierać płomiennych patriotów bez zastrzeżeń i bez pytań o wojnę. Zwłaszcza o wojnę. Pytasz - już po tobie.

  Jest takie "wzmożenie wyborcze", że nie idzie z ludźmi normalnie rozmawiać. Błyskawicznie lecą emocjonalne inwektywy. I nie wiem, czy sensowna analiza tego pana z Podziemnej TV przebije się przez te emocje.

  Zwłaszcza chodzi mi o to przypuszczenie, że w momencie dopuszczenia PiSu do jakiejś władzy sprokuruje się kryzys finansowy. W tym celu buduje się w mediach "partię Balcerowicza" i zapewnia jej przyszłość /przejście członków PO/. To ciekawy wątek. Bardzo prawdopodobny.
 • ---------------KUKIZ
  https://www.youtube.com/watch?v=dQDxFhehUyg
 • @tadman 14:05:24
  Bardzo ciekawe co się wykluje . Ja już tylko czekam , bo przecież nic więcej nie mogę.......
  Nie wiem , AD jest dość zawzięty , ale czemu posłuzy jego zawziętosc?????

  pozdrawiam
  M. S.
 • @KOSSOBOR 15:12:49
  Witam serdecznie!
  Duda Dudą,ale tzw.przyjaciele Grzegorza Brauna dają wiele dowodów wdzięczności i sympatii .Pozdrawiam serdecznie.
  http://wirtualnapolonia.com/2015/05/15/skad-taki-wynik-kukiza/

  2015-05-17 @ 12:20
  @10-Pan profesor Dakowski
  Kim trzeba być żeby robić to https://www.youtube.com/watch?v=WdA8RINr4fk
  a potem napisać coś takiego
  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=15444&Itemid=100
  Draniem z demencją czy idiotą?
 • Podmiana partii, ale nie utrata koryta!
  https://www.youtube.com/watch?v=nj4QwzIQiaA&feature=youtu.be
 • @Cheval Noir 16:16:06
  Profesor jest nieco wybuchowy - to przecież fizyk atomowy! :)
  No ale na poważnie - to nie sposób dziwić się jego rozczarowaniu, jeżeli opisuje fakty.
  Nasze najserdeczniejsze chciejstwo dostało kopa, a roszady prezydenckie /i później parlamentarne/ są ustawione. Szopa i tyle. To, że idzie na Dudę - widać było w mediach od dawna. Więcej nie piszę, bo potem człowieka wyzywają od różnych...

  Pozdrawiam :)
 • @
  Taki kamyczek do ogródka symptomów "przekładania wajchy", znalazłem u Profesora:
  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=15488&Itemid=100
 • @Ywzan Zeb 19:06:15
  Tu też:

  http://okiememigranta.salon24.pl/648124,to-jednak-nie-kaczynski-a-sienkiewicz-podpalil-ambasade
 • sorry TADMANN
  Całkiem poza notką , ale akurat teraz mam cos do starego tematu .... W 1347 rozpoczęła sie pandemia dżumy w Kaffie ( Teodozji ) i się rozwekła ofkors .....
  Ale w końcu dżuma .... nie jest tak całkiem poza tematem...

  ;)
 • @wolidar 12:28:22
  Nie denerwuj się. Poakż ten zapomniany cmentarz paru przyjaciołom. Będą pamiętać. Mnie po Wawie oprowadzał kiedyś wnuk Powstańca. Tzn. załatwialiśmy różne urzędołki latając na piechty i on od czasu do czasu wrzucał, co mu dziadek opowiadał o tym węgle, o tym zaułku, o tych schodach, ścianie, oknach... Nie umiem wskazać, gdzie i co to było (on znał osobiście każdy z tych przedmiotów, plamy na schodach mi pokazywał i ślady po nabojach w naprawionym tynku), ale wrażenie mi zostało. No i tę robotę odwalajcie wy, którzy Warszawę znacie.
 • @Cheval Noir 11:31:00
  IMO ten Kukiz to taka wydmuszka. Już u pewnego inteligentnego blogera przeczytałam, żeby popierac Kukiza i olać przeszłosć, nie babrać się w tym, co za nami, bo to w niczym nie pomoże itp. Nawet nie komentowałam, bo ani autor, ani rozmówcy by nie pojęli skąd mi się bierze deja vu.
  Po Dudzie też się nie spodziewam cudów. Bo ani prezydent nie ma u nas jakichś specjalnych mocy, ani by rządzące siły nie dopuściły człowieka z poza układu.
  Pażywiom uwidim.
 • @KOSSOBOR 18:55:15
  "nie sposób dziwić się jego rozczarowaniu, jeżeli opisuje fakty."
  Właśnie,jeśli...?
  Pozdrawiam:)
 • @klementyna 16:45:05
  Dziękuję za link.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY