Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
33 posty 4194 komentarze

tadman

tadman - Piszę tylko wtedy, kiedy mnie coś ruszy.

Polska, czyli mięso armatnie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ostatnie zawirowanie związane z wystąpieniem dyrektora FBI nie pozostawia wielkich złudzeń.

Sporo szumu narobiło wystąpienie Jamesa Comeya, nie jakiejś płotki, a dyrektora FBI, na spotkaniu w Muzeum Holokaustu. Tu fragment z najbardziej opiniotwórczej stacji TV w Polsce

//www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/holokaust-to-dzielo-niemcow-p...(link is external)

I co? Ano coś tam Radzio zaszczebiotał, jak i wiceminister spraw zagranicznych, a ambasador Schnepf w USA wysłał jakiś liścik i ot wszystko. Gdzie nota protestacyjna, gdzie wezwanie na dywanik ambasadora USA w Warszawie, któremu pozwala się załatwić sprawę na swój własny sposób, czyli nieszkodliwy dla administracji USA.

Nie szanujemy siebie i pozwalamy na stopniową eskalację wrogich zachowań, zamiast dusić wszystko w zarodku.

A teraz coś, co przeczytałem w sieci i jestem pełen uznania, że są ludzie, którzy myślą po polsku, czyli nasza racja stanu leży im na sercu.

Pierwsze, że na takie dictum powinni wypierdzielić tego całego Comeya, bo oskarżył czołowego sojusznika USA w Europie Wschodniej o rzeczy niegodne, a niezgodne z prawdą. Skoro go nie wypierdzielą to znaczy, że my to najzwyklejsze mięso armatnie, o czym niektórzy już tu pisali.

Żeby było jeszcze weselej to Czesi po Niemcach i Węgrach odpuścili bojkot Rosji i tylko my trwamy w kontrze względem niej. W prasie zamieszcza się wiele wskazówek jak mamy tępić naszego wschodniego sąsiada, jak mamy pomagać Ukrainie, czyli wkładać szyję pod ostrze kolejnych zdecydowanych sankcji gospodarczych, by nie wywoływać gorszych skojarzeń. Zostajemy ostro wystawieni do wiatru przez wszystkich, a nawet taki mały kraik jak Czechy obudził się i zaczyna „gadać” z Rosją po swojemu i na własną rękę, a nam pozostaje tylko wtrajać jabłka z gnijącej kupy tego owocu, dla którego zamknięto granice Rosji i przyczyniono się do bankrutowania sadowników oraz płacić bajońskie sumy za gaz.

Bardzo uważnie trzeba przyjrzeć się naciskom usraelskich trolli w internecie. Ostatni przypadek z Comeyem pokazał w całej rozciągłości kto im płaci, bo nabrali wody w usta i nie pisnęli ani słówka. Kiedyś redaktor Sakiewicz sparzył się i wyszedł przed amerykańską orkiestrę i wytłumaczył Izrael z aktualnych działań przeciwko Palestyńczykom, a tu zonk, bo tym razem Amerykanie potępili te działania i Sakiewicz zwrócił się zapewne do czołowego stratega niezalezna.pl, czyli dr. TevelDe, nie wiadomo czy on Targalski czy Darski; nazwisko zapewne wymyślone, jak w pierwszym, jak i w drugim przypadku. Ustalono, że ws. Amerykanów należy zawsze sporo poczekać z własnymi sądami, a o Ruskich można pisać tak jak w duszy gra lub za co im płacą.

I tak, chciało się kilkunastu ruskich motocyklistom przejechać przez nasz kraj do Berlina i nasza/nienasza premiera stwierdziła, że to prowokacja wymierzona w Polskę, to zawtórowały jazgotem czołowe media głównego ścieku i w podobnym tonie napisali zwolennicy wzięcia Polski pod nogi w internecie. Pisali o protestach, blokadach i innych bardzo poważnych rzeczach. Sugerowano, ze jedno z rozwiązań w postaci eskorty uczestników Rajdu Katyńskiego zostało opite przy stolikach w Moskwie.

Takie zachowanie nie naszych zwolenników pchania Polski w łapy Moskwy uwidacznia kto im i za co płaci. Na temat wyrachowanego wystąpienia Coweya cisza, a przecież już sondował nas Obama z „polskimi obozami koncentracyjnymi”, więc poszli dalej. To działanie nie pozostawia złudzeń, że to pośrednia realizacja osławionej groźby Izraela Singera: „Jeżeli Polska nie spełni roszczeń Żydów, będzie „publicznie atakowana i upokarzana” na forum międzynarodowym.

Na koniec chciałem przypomnieć jeszcze jedno przesłanie czołowego stratega Gapola, czyli dr. Tevelde, że jeśli idzie o Rosję to można, nawet działać tak jak zachęcał w okresie wjeżdżania na Ukrainę pierwszego konwoju, ponoć humanitarnego, że najpierw strzelać, a potem rozmawiać. A dzisiaj dr Tevelde milczy. Znacząco. 

KOMENTARZE

 • Tadman
  Dyrektor FBI powinien przeprosić nas za to co powiedział, zobaczymy czy to zrobi.
 • Najładniej tych naszych "najlepszych sojuszników" określił
  Pink Panther. Roosevelt oddał 55% naszego terytorium Sowietom i to nam powinno raz na zawsze dać do zrozumienia, że ten sojusznik jest takim samym bandziorem, jak obdarowany naszym terytorium nasz "najlepszy odbiorca" przez następne półwiecze. I że zawsze się jakoś dogadają za naszymi plecami, naszym kosztem.
  Zresztą współcześnie dalej się to dzieje. Sprawa Smoleńska, sprawa wiz, sprawa Ukrainy.
 • Dzisiaj z onetu
  Cytat z onetu:

  Anne Applebaum, publicystka "The Washington Post" i żona Radosława Sikorskiego, w mocnych słowach skomentowała niedawne wystąpienie szefa FBI, które wywołało w Polsce prawdziwą burzę. Punktuje ona niewiedzę i błędy Jamesa Comeya, ale także nakreśla krótko historię Polski za czasów niemieckiej okupacji. "Comey apelując o lepszą edukację na temat Holocaustu, sam pokazał, jak bardzo jej potrzebuje" - pisze Applebaum.


  Z powyższewgo widać, że nie idzie o nasze dobre imię, ale znowu o lepszą edukację na temat Holocaustu.
 • @tadman 11:48:05
  ojojoj .... nowa notka .....
  To tylko dodam , ze się jakieś ćwiczenia szykują... Polska2015 , czy cós.....  ehhhh
 • @sigma 20:20:43
  O to, to. Dawno gadam, że NATO, nie NATO, wszystko fajnie, ale wszelkie paktowanie z Amerykanami powinno zostać poprzedzone załatwieniem sprawy jałtańskiej. No, bo jeśli aliant wystawił nas do wiatru raz, to kto wie, czy nie zrobi tego ponownie?? Wiem, wiem, są sytuacje, gdy trzeba wybierać mniejsze zło (nie pytajcie mnie co to jest), np. unikać izolowania Polski (bo słaba wpadnie Sowietom w łapy jak nic) i się podpisuje nawet to, co nie jest akurat szczytem marzeń. Ale żeby choć powiedzieć głośno i wyraźnie powyższe zdania. Że np. podpisany pakt traktujemy przejściowo, dopóki nie zostanie załatwiona sprawa wynagrodzenia/odszkodowania za Jałtę i Teheran. Albo, że to z naszej strony "nowe otwarcie w oczekiwaniu na odpowiedź nt. odszkodowania jałtańskiego" (albo jakoś tak podobnie to udyplomatyzować, żeby było aligancko, ale jasno).
  Bo tak jak teraz, to Hamerykany myślą, że wszystko gra i nam się nasze okrojone terytorium podoba.
 • @bez kropki 13:46:20
  Nie ma czegoś takiego jak mniejsze zło . Natomiast jest racja stanu , strategia i taktyka ...i takie tam drobiazgi ............................................................................................................................................... no chyba że nima ... a chyba ... nima !!!

  une myślą nie jałtę ale poczdam ,,poprawić " .... fujjjj...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY