Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
33 posty 4194 komentarze

tadman

tadman - Piszę tylko wtedy, kiedy mnie coś ruszy.

Kraj - pierwsze mobilizacje po 7 latach przerwy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Donald Tusk zawiesił służbę dla poborowych i dzisiaj zobaczenie żołnierza, poza pełniącymi wartę przy Grobie Nieznanego Żołnierza, graniczy z cudem.

 Już kilka dni temu MON podał, w najbliższych dniach w wybranej jednostce wojskowej odbędzie się kontrola sprawdzająca utrzymanie gotowości mobilizacyjnej jednostki. W jej ramach na przeszkolenie wezwana zostanie grupa około pięciuset rezerwistów. 

Wezwani rezerwiści mają stawić się w jednostce w trybie natychmiastowym, czyli praktycznie mają na to cztery godziny. MON zapewnia, że takie działania były planowane na ten rok, a taką akcją zostanie w tym roku objęte 12 tysięcy żołnierzy, jak podaje Polskie Radio. Ale tu nie ma zgody, bo niektóre gazety podają nawet liczbę 21 tysięcy. W tej chwili może być wezwany prawie każdy, a nie jak kiedyś, kiedy mobilizacyjne działania dotyczyły wyłącznie rezerwistów mających za sobą służbę czynną.

Oprócz sprawdzenia całej machiny cywolno-wojsklowej zaangażowanej w proces powoływań mobilizacyjnych to sprawdzona będzie zdolność bojowa powołanych rezerwistów w trakcie krótkich ćwiczeń wojskowych.

Generał Bogusław Pacek twierdzi, że nie ma w tej akcji nic nadzwyczajnego i to działanie nie ma związku z obecną sytuacją na Ukrainie.

Wiadomo, że dementowanie pewnych faktów świadczy o tym, że jest inaczej. Tu należałoby zwrócić uwagę na akcję wybielania Ukraińców i zjednywania opinii internautów ws. różnego rodzaju pomocy dla Ukrainy. W kontekście ostatnich wydarzeń nalałoby podejrzewać, że w tę popularyzatorską akcję zostały zaangażowane siły wojskówki.

  

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Jako uzupełnienie
  http://reinert.neon24.pl/post/120578,do-polski-przyjedzie-10-tys-zolnierzy-nato
 • Wjechał fordem w konwój transporterów USA na obwodnicy Lublina
  https://youtu.be/gfEmYen_iy4
 • @tadman 22:13:36
  Naturalnie, wierzymy tylko w zdementowane wiadomości.
  Otoczka propagandowa - zadziwiająca, fakt.
 • Wrzesień 201_?
  Z dzisiejszej prasy - nie należy tego łączyć z obecną sytuacją na Wschodzie ;)

  Polska powinna się zbroić, kupować sprzęt, modernizować i zwiększać armię - mówi Zbigniew Brzeziński w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej". - Powinniśmy liczyć na siebie, by być w stanie jak najdłużej bronić się sami - podkreślił były doradca prezydenta USA. Brzeziński dodał również, iż w efekcie NATO-wskich procedur sojusz mógłby zareagować z opóźnieniem.

  Po naszemu: wykrwawiajcie się polaczki*, wykrwawiajcie.

  */ - celowo, by oddać pogardę dla nas

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY