Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
33 posty 4165 komentarzy

tadman

tadman - Piszę tylko wtedy, kiedy mnie coś ruszy.

Moje komentarze

 • Uzupełnienie
  Do tych chłopek, palaczy i maszynistów należy dołączyć Delfinę, bo ona po łokcie urobiona pracą od podstaw. Teraz przed nią chyba czytanie.
  „Pamiętnik z przeżyć wielkiej wojny” Wincenty Daniec
 • @sigma 13:51:19
  Miałem wymrażane włókniaki pod pachą i pielęgniarka to robiła psykając azotem z czegoś co było skrzyżowaniem termosu z kawiarką i robiła to z małej odległości ale strzelała krótkimi małymi seriami.

  Skarż bydlaków, bo sepsa to nie przelewki, a nie wiem jaki efekt końcowy będzie dla stopy, bo słyszałem, że zwykłe odmrożenia dokuczają i są wrażliwe na zmiany temperatury, a co dopiero próba zamrożenia stopy azotem.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • @sigma 11:56:26
  Wyższym prawem naturalnym jest prawo do przebywania w konopiach, lecz uprawnienia daje niedzisiejsze imię, na ten przykład Gerwazy, ale prawo to zostało unieważnione prawem stanowionym, czyli zakazem uprawy rzeczonych, bo to można z nich trwałą tkaninę wyprodukować, takiż sznur lub worek, że o linach nie wspomnę. Urzędas pomylił one z konopiami indyjskimi i oskarżył nasze poczciwe słowiańskie konopie o utajnioną produkcję marihuany. Dobrze, że o fuzji, choćby i zimnej, zapomniał, którą w niektórych okolicach giwerą zwą.
  A różowe odmrożone króliczki poszły gremialnie na grób Hju Hefnera wypłakać zamróz w glebę.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • @Marylka Sztajer 14:54:32
  Nowe osiedla to jest często sen śniony na jawie. Moja ulica ma jezdnię ułożoną w nieforemną podkowę. Środek zajmuje spory skwer i boisko do piłki nożnej, a jeden kawałek podkowy to numery nieparzyste zaczynające się z jakiś tajemniczych powodów od numeru 7 a kończą się coś koło 61, kiedy strona parzysta zaczyna się budynkami odwróconymi plecami do placu, a te zwrócone wejściami do placu zaczynają się od numeru 2 i kończą się numerem 12. Jeśli ktos pyta mnie o adres to jestem w stanie wskazać rejon i proponuje zapytać ludzi tam mieszkających.
  Na zupełnie nowym osiedlu, zabudowanym trzypiętrowymi domkami i połączonymi podcieniami to uskuteczniono istne wariacje na temat numeru 10. Jest ich kilka, a więc a, b, c i d. Przy d pofolgował sobie urzędnik i jest kilka klatek 10d, a różnią się te klatki podanymi obok numerami mieszkań.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • @sigma 11:12:38
  Skurczybyk Dixi pewnie w swoim łebku to zakonotuje i uzupełni bazę danych.

  Nie wiedziałem, że NFZ refinansuje leczenie z Kołakowskiego. Ciekawe jaki to numer statystyczny?

  Ogólnie to miło, że pamiętają o tych co nie spali na styropianie, ale myślę, że skoro wykręcają się medalami/orderami/odznakami to sami biorą kasę lub stanowiska, co na jedno wychodzi.

  Udanej rehabilitacji, to względem stopy, i pamiętaj o jej nieforsowaniu.

  Gloria chyba zapadła już w sen zimowy, bo zniknęła totalnie. Musi zima będzie wcześniej w tym roku, długa, mroźna i śnieżna.

  Ciekawe czy Maryla zajechała tu już saniami, czy też jakąś dwukółką, a może uberem.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • @sigma 11:31:18
  Oczywiście możesz wystąpić boso, ale wtedy w ostrogach. Szyku trzeba przecież zadawać. Niech wiedzą, że to KTOŚ podstawia klapę, tudzież pierś.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • @sigma 11:45:19
  To nic innego jak Apfelmobbing(US).
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • @sigma 09:10:15
  W moim przypadku były jeszcze śruby, które obecnie noszę. Jest ich chyba z pięć o dumnej nazwie Osteo.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • @sigma 11:59:33
  Tadzinek siedział na rancie piaskownicy i z rozdziawioną buzią gapił się na wir czasoprzestrzenny, który zawisł nad domem Ewci i wyrzucał z siebie to kule, to kontener, to wózek spacerowy, to sfifczony laptop, a na końcu dorzucił mile widzianych gości, a jako bonus fruwającą Gacię, miał jeszcze poczęstować miejscowych Gryzią, ale się rozmyślił i pognał do Pchlewa, gdzie delikatnie posadził ją na rozetce tylnej i na odchodne zwichrzył jej rozetke przednią, tudzież przeczesał Sarnie sierść, czy to co z niej faktycznie zostało i odleciał na Wschód, by dostarczyć tamtejszej prasie tematów tzw. ogórkowych.
  Zapomnieliśmy dodać, że w kącie piaskownicy z cicha popsykiwała w słoiku zimna fuzja i marzyła o jakimś reaktorze, nawet niewielkim, choćby nawet szpetnym na gębie.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • Klimat klimatem,
  ale Wielka Sztuczna Rzeka miała dać wodę nie tylko Libii, ale również Egiptowi i Sudanowi. Biedna Ochojska straciłaby pracę.
  Takie naiwne pytanie: czy wielcy tego świata znali numery, które w tym rejonie wyczyniał będzie klimat, czy też temu klimatowi pomogli i żeby wszystko grało zbombardowali fabrykę produkującą rurociągi dla WSR.
  Uciekną przed klimatem
 • @bez kropki 19:45:05
  Miała Tomasza, a Ludwik chyba nie był wtedy jeszcze dostępny na rynku.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • @bez kropki 15:01:17
  Z ciemnej blondynki przedzierżgnęła się w rudą blondynkę. Babcia nie beła nastawiona tak hardkorowo i kąpiel brała w towarzystwie mydła "for you", a tylko włosy wykąpała w proszku. Babcia to nasz taki rodzinny Dobromir.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • @bez kropki 12:27:26
  Moja druga Babcia, nie ta co bryluje na jajach, ale ta od narowistej Baśki, bez uprzedzenia zmieniła kolor na który farbowała włosy. Babcia zrobiła wszystkim siurpryzę i powiedziała, że to nie farba, ale zabrakło jej szamponu "niebieski" (było takie coś co żarło skórę na głowie i gryzło w oczy, ale o dziwo nie zmieniało koloru włosów, zapewne z braku w recepturze zajzajeru) i umyła włosy w proszku "ixi 65".
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • @sigma 11:23:50
  Słoik vel gruby musi się z ukraińskiej ziemi wywodzić, a oni jak nas lubią to ogólnie wiadomo. Zaś wspomniana małżonka rodem z Anina i takież niezręczne nazwisko posiada. Ja sobie raz pozwoliłem w wyciętych krzakach zacytować znane z jaj zdanie "że w Polsce wszystkie portale prawicowe zakładane są przez służby" i mój komentarz został zauważony.

  Miłość Glorii do żywizny z gatunku pies jest nieograniczona, bo ja bym cholery pod prysznicem nie doprowadzał do ładu tylko bym kazał wylizać się do czysta i szlus.

  Zjechała do nas rodzina z córkami i w ramach ekscytujących doświadczeń zaproponowaliśmy im zwiedzanie kopalni węgla. Podobało im się tam, tym bardziej, że po 3 godzinach marszu pod ziemią zgłodniały a na końcu był bogato zaopatrzony bar tj w menu był bigos, zapiekanki i fasolka po bretońsku. Ozdobą grupy był najwyraźniej nudzący się sześciolatek, który zbierał w charakterze węgla czarne kamienie, brudząc się przy tym niemiłosiernie. W pewnym momencie przewodnik powiedział, że tylko w tym miejscu w kopalni można zobaczyc prawdziwy węgiel i malec wyrzucił wszystkie swoje trofea i począł się dodatkowo przybrudzać, kolekcjonując już prawdziwe czarne złoto.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • @sigma 11:16:14
  Znienacek pod rękę z er!? Panie, ale powyrabiało się na tym świecie!

  Sagan na upał jest dobry, a lepsze dwa. U nas w domu Kinga była w cenie, ale ostatnio panoszy się na niej żona kapitana kopanej, więc otwierasz lodówkę, a tam Lewandowska.

  Droga Sigmo, szermeza też świetna na upały, ale zniknęła wraz z naszym wstąpieniem do UE.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • @bez kropki 19:08:26
  Delfina się nauczy, albo nie. Rh, szczególnie dodatnie nie jest złe. Gorzej było z koleżanką z podwórka, która zamiast k mówiła t. Naszą ulubioną zabawą było namawianie jej do powiedzenia krokodyl.

  Nad nią parasol, a do cholery gdzie się podział motylek.

  Tadzinkowi dzisiejsza hica dała do wiwatu i przywracaniu do stanu używalności zwojów towarzyszyło pochłanianie sporej ilości schłodzonej z lekka Nałęczowianki delikatnie gazowanej.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • remote diagnosis, czy jakoś tak
  Sztirlic gramoląc się z kubła na odpady mokre zauważył blik padający z wieży zameczku. Zaintrygowany, w taki stan potrafi wpaść nasz Sztirlic, skupił swój wzrok na otwartym oknie wieży, gdzie Gloria wdzięcznie wsparta o Lulę i parapet bacznie przyglądała sięmuprzezlornią.

  Sztirlic najwyraźniej zaniepokoił się kiedy obserwacja trwała nadal, bo jego ruch najwyraźniej był sprzężony z ruchem lornią. Po godzinie zaniepokojenie przeszło w zdenerwowanie, by po następnej przejść w coś co popularnie zwą qrwicą. W takim przypadku pomagał zwykle stakan spirta, a tu do 13 pozostało jeszcze 5 godzin.
  - Co robić? - pomyślał Sztirlic i po chwili znalazł rozwiązanie, wszedł do kubła i zrobił Wiśce takie karczycho, że ta nakryła się nogami myśląc przy okazji tej figury powietrznej, że
  - Musi mnie mocno kochać, że tak bije, a głośno powiedziała
  - Ty moj gałubczik i wygramoliła się z kąta.
  • - Cicho! - zacytował klasyka Sztirlic.
  Sztirlic od czasu do czasu lustrował wieżę zameczku, ale Gloria wraz z Lulą dzielnie trwała w oknie i dopiero późnym popołudniem zeszła z posterunku obserwacyjnego.

  Z racji znacznego oddalenia nie usłyszał radosnego okrzyku Glorii a także nie zobaczył, jak ta rzuciła się do kompa, by w wyciętych krzakach leszczyny opublikować wyniki swoich przedpołudniowych badań i postawiła remote diagnosis, czy jakoś tak, a mianowicie:
  - Dwie wątroby mają Ruskie. Jak nic.

  Na Sztirlicu nie zrobiłoby to najmniejszego wrażenia, bo w ramach mechanizmu dostowawczego jego dziad miał za caratu aż trzy.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • @Ywzan Zeb 08:32:57
  Tak, masz rację Zebie. Przecież rok temu w Toruniu Prezes powiedział, że "[...] najpierw państwo, później własność i rynek". Twierdził też, że zadaniem rządu PiS jest stworzenie szerokiej sfery swobód.
  No więc mamy swobodę i możemy korzystać ze "split payment" lub nie, ale już w przyszłym roku będzie przymus.

  Wtedy w Toruniu Prezes między wierszami powiedział, że rząd dobrej zmiany jest cacy, a dużym problemem jest niska skłonność przedsiębiorców do inwestowania i innowacji.
  Przecież nikt nie jest durny, by własne pieniądze wysupłać ze skarpety i zanieść w zębach do US.

  Podsumowując to co napisałeś powyżej to PiS stawia na pierwszym miejscu państwo, a wybijanie z głowy obywatelom własności właśnie się zaczyna.
  Gloria zawsze powtarza, że ma dobry sprawdzian czystości intencji rządzących, że jeśli wspomni o własności, a ich otrząsa to wszystko co mówią można włożyć między bajki a należy mocno pilnować własnego portfela.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • Dobra zmiana???
  Uszczelniają VAT i przerzucają wszystko na podatnika. Kuriozalne jest, że wyroki ws. innego wykorzystania pieniędzy zgromadzonych na koncie VAT-owskim niż do płacenia podatku feruje naczelnik lokalnego US. Czyżby zapewnienie dodatkowego dochodu dla swoich?
  W dupę dostaną mali przedsiębiorcy i samozatrudniający się, a obłowią się jak zwykle banki.
  https://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/split-payment-mechanizm-podzielonej-platnosci,89,0,2409817.html
  https://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/split-payment-samozatrudnienie-informatycy,50,0,2409778.html

  Ktoś kiedyś pisał, że jeśli rząd wprowadza tzw. ułatwienia dla obywatela to należy odbierać to jako działania dyscyplinująco-restrykcyjne.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • @tadman 21:51:15
  Droga Gospodyni pierwsze miejsce zdobył ten z Monciakiem, a trochę dalej ten ze Skwerem Kościuszki. Rodzina, co pod Budyniem jęczy, zazdrości tych dwóch z 2/3 Trójmiasta. W parze, przepraszam ex aequo, jest prezydent Pchlewa z tym ze Słupska. Ciekawe, że na pudle zmieścił się Brejza z tych Brejzów.
  Tadzinek jak dorośnie to posłucha rady Sztirlica.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY